Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóazonosító szám típusai?

Adóazonosító szám típusai?

Figyelt kérdés
Valaki megválaszolná?:D

#adó #adóazonosító #adóazonosító szám
2014. jan. 21. 00:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Minek kell? Házi feladat, vagy mi ez? Ilyenről még nem hallottam. Egyféle van tudtommal, ahogyan az adókártyán szerepel. :)
2014. jan. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nemzetgazdasági minisztérium szóbeli tételei közül az 5. tétel 2ik fele:

"ismertesse adóazonosító szám típusait"

2014. jan. 21. 14:07
 3/10 anonim ***** válasza:
google a barátod, és ezek szerint iskolába jársz, ott van tanár, ha nem megy kérdezd meg. Erről kisregényt lehetne írni.
2014. jan. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A google nem a barátom próbáltam de semmi, valszeg azért kérdeztem itt mert ott sem akarom de ahogy látom itt se kapok választ
2014. jan. 21. 20:35
 5/10 anonim ***** válasza:
Általában mi is csak guglival segítünk. :D Ám tényleg nem dob ki rá semmit. A barátunk a google, igaz. De ezek szerint te sem szeretnél segíteni, második válaszoló...
2014. jan. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

nekem dobott megnéztem.... de ha sulis tétel akkor elvileg oktatták


van adószámos magánszemély, van egyéni vállalkozó, van cég, az adószámos magánszemélyé 7-el kezdődik, az ev 5 el 6 -al vagy 7-el, ha korábban adószámos volt, a cégeké 1-el és kettővel


első nyolc szám a törzsám

a kötőjelek közötti az áfa kód

ami lehet 1 alanyi vagy tev jellegére mentes 2 normál áfa

3 eva 4, 5 csoport azonosító és csoportag kód


és akkor ezen kívül még van adószám külföldinek áfa telephely létesülésekor, vagy egyes tevékenység telephely nélküli belföldi nyújtása esetén pl. bérbeadás


nagyjából ennyi utolsó két jegy a "megyekód" nyilván külföldinek más ha jól tudom 31 de gondolom ez is függ az illetőségétől


első voltam remélem így elég volt

2014. jan. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2014. jan. 22. 01:55
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyon köszönjük. :) A kérdező lusta volt rá, de én nyomok egy zöld kezet!
2014. jan. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én is nyomtam zöld kezet csak nem írtam ki hogy "ment a zöld"

Nálam ez természetes hogy ha jó válasz kapok nyomok zöldet minek kéne írni hogy "ment a zöld?"

2014. jan. 22. 12:25
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor nem értem, csak azt jelzi a rendszer, amit a válaszolók értékelnek? Mert addig nem mutatta, hány %-ban hasznos a válasz, míg én is nyomtam neki zöldet...

Sok esetben szarnak rá a kérdezők rendesen megköszönni, én ezzel szoktam bevédeni magam. :) Senki nem kérte, hogy írjad ki te is. Ez csak egy tévedés volt, az oldal nyomora...

2014. jan. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!