Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Másodállású egyéni vállalkozók...

Másodállású egyéni vállalkozóként hogyan adózom év végén?

Figyelt kérdés
Olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék egyéni vállalkozó lenni mellékállásban (van 36 órát meghaladó munkaviszonyom). Hogy ha nincsen havonta kivétem, akkor kell az ’58-as nyomtatványt kitölteni? Továbbá, ha év végén több a bevételem, mint a költségem, akkor muszáj kivét-et realizálnom, vagy elég hogy ha befizetem utána a vállalkozói szja-t, vállalkozói osztalékalap adót és az eho-t? És akkor a fennmaradó összeggel el kell még számolnom, vagy az akkor már az enyém? Vagy ha a 12. hónapban kiveszem a pénzt, akkor csak januárban kell utána járulékokat fizetni?

2014. jan. 27. 08:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Válaszokat neked erre egy könyvelő fog tudni adni.. Igen kell nullás bevallás minden hónapban, és attól függ a válasz a további kérdéseidre, mérlegelés kérdése
2014. jan. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Értem én hogy mérlegelés kérdése. Arra nem tudsz válaszolni, hogy ha az éves bevallásomban a nyereség után befizetem az adókat, ehot, akkor a maradék összeg az már az enyém?
2014. jan. 27. 13:00
 3/6 anonim ***** válasza:
nyilván igen a tied
2014. jan. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Gábor t ***** válasza:

Csak hogy kapj még egy választ, miután mindent befizettél, a maradék a tied, könyvelőt meg ne hagyd ki a buliból.

Ha elkezded rá fogsz jönni, hogy a " Vagy ha a 12. hónapban kiveszem a pénzt, akkor csak januárban kell utána járulékokat fizetni?" kérdésed értelmét veszti,

ugyan is én pontosan ezen vivódtam mielött belekezdtem.

Ne aggódj , te kocentrálj a vállalkozásra.

2014. jan. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor csak hogy biztos legyek hogy jól értem: Gyűjtöm a kiadásról meg bevételről a számlákat. Havonta 0-ásan nyilatkozom az '58-as nyomtatványon. Majd év végén az '53-as bevallásban a bevétel kiadás különbözete után megfizetem a 10% vállalkozói osztalékalapadót, 16% szja-t és 14% ehot. Az ezek után fennmaradt összeg, pedig az én nyereségem.
2014. jan. 28. 07:50
 6/6 Gábor t ***** válasza:

Az a baj hogy sok féle vállalkozás van , és igazán jó választ csak egy jó könyvelő tud neked adni.

Nekem a navnál nem tudták meg mondani , milyen nyomtatványt kell be adni, pontosabban hárman mondtak három félét. Nullás bevallás akkor van ha nincs forgalmad, szerintem de csak sejtem mert nem én csinálom a bevallást hanem a könyvelő.

Induláskor úgy tudtuk , ha asszem a 250 ezer áfát nem érem el , akkor éves bevalló leszek, aztán jött a felszólitás, hogy három napom van a bevallásra.Mint kiderült az első két évben, negyed évente kellet , kell, bevallást adnom,(áfás vagyok) ezért lenne fontos , hogy személyesen beszélj egy könyvelővel aki naprakész információkkal rendelkezik.

2014. jan. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!