Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Súlyos fogyatékosság miatt...

Erus76 kérdése:

Súlyos fogyatékosság miatt visszaigényelhető összeget 5 évre visszamenőleg miképp igényelhetem?

Figyelt kérdés

Halláskárosodás miatt igényelném testvéremnek vissza 5 évre visszamenőleg, nem kérte eddig sosem. Múlt évet vissza tudnám a bevallásban, de a többi 4 évet hogyan tudom? Vhová be kell menni és igényelni?

Segítséget előre is köszönöm!


2014. febr. 9. 14:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha az 5 évvel ezelőtti időszakra is rendelkezik a testvéred igazolással arról, hogy halláskárosult, és jár emiatt a kedvezmény, akkor önellenőrzés keretén belül van erre mód.


Ez annyit jelent, hogy az elmúlt 5 év bevallását "helyesbíted" neki, vagyis besétálsz a NAV-hoz és kérsz 2008-tól 2012-ig SZJA bevallás ÖNELLENŐRZÉSÉHEZ nyomtatványt.

Ugyanúgy kell kitölteni, mintha az akkori szerint elkészítenéd, csak már feltünteted benne a kedvezmény összegét is. Ez által a végeredmény visszaigényelhető összeg lesz. Aztán feladod, vagy benyújtod személyesen. Feldolgozzák, és már utalják is a pénzt.

2014. febr. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm szépen a segítséget!
2014. febr. 10. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!