Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Alkalmi (napi) bejelentéssel...

Alkalmi (napi) bejelentéssel dolgoztam tavaly pár napot, decembertől munkaviszonyban vagyok. Adóbevallás elkészítésében kérnék segítséget? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron dolgoztam alkalmi (napi) bejelentéssel pár hetet. Semmilyen papírt nem kaptam róla, csak jelenléti ívet kellett aláírnom minden nap. Nem túl szép elválás volt, viszont decembertől sikerült elhelyezkednem egy másik munkahelyen. Az adóbevallásban ezt fel kell tüntetnem? Ha igen, akkor hogyan, mi alapján, hiszen papírom nincs róla... Próbáltam elérni őket, de sikertelenül. Így utólag már abban sem vagyok biztos, hogy valóban megtörtént-e a napi bejelentés vagy sem. Milyen következményei lehetnek, ha az adóbevallásban nem tüntetem fel az alkalmi munkát és mégis be voltam jelentve? Illetve akkor, ha feltüntetem és nem voltam bejelentve? Nagyon szépen köszönöm, ha valaki tudna segíteni ebben!

2014. febr. 10. 09:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Legegyszerűbb és leggyorsabb módon:

Nyitsz egy ügyfélkaput és az EBEV szolgáltatásokban lekérdezed a tavalyi évre a járulékadat kivonatodat.

Hosszadalmasabb és macerásabb:

Írásban felszólítod a munkáltatót akinél alkalmival dolgoztál, hogy az így kifizetett jövedelmedről haladéktalanul pótolja az igazolásokat (amiket legkésőbb a foglalkoztatások végén meg kellett volna kapnod), vagy a NAVhoz fordulsz segítségért, hogy tisztázd a tőlük kapott jövedelmed összegét.

2014. febr. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz.


De a fenti leírásod alapján én is úgy gondolom, hogy feketén dolgoztattak...:(

2014. febr. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Megnézem az ügyfélkaput, hogyan is működik és ott megpróbálom kideríteni, volt-e bejelentés vagy sem.

Köszönöm még egyszer!

2014. febr. 10. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!