Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az 1353any adónyilatkozatban,...

Linkoln kérdése:

Az 1353any adónyilatkozatban, az adózandó jövedelmekhez hozzá kell venni még azt is ami jövedelem, de nem adóköteles?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy magánszemélyként is értékesítettem, ingóságokat. Kb 800ezer ft értékben. Erről nincsenek dokumentumok, csak adásvételik. Ez nem adóköteles, d ejövedelem. Az adónyilatkozatba beírjam az 1. helyre?:

Bevallási kötelezettséggel járó külön adózó jövedelmének együttes összege.


2014. febr. 10. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Miből gondolod, hogy a kb. 800 ezer forintos ingóságértékesítésed nem adóköteles? Mert éppen az évi 800 ezer forintig MÉG nem az.


Ami nem adóköteles, vagy bevallásköteles, azt nem is kell feltüntetni az adóval kapcsolatos dolgoknál.

Tehát - ha tényleg nem adóköteles - akkor NEM KELL!

2014. febr. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És ha szeretném feltüntetni, azt hogy tehetném meg? Hogy ne legyen belőle probléma egy esetleges ellenőrzés során?

Egyébként nagyon szépen köszönöm a válaszod!

2014. febr. 10. 15:29
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha nem muszáj, akkor ne fizess utána adót.

A magánszemélyként értékesített ingóságok után az adóévben megszerzett bevétel 600 ezer forint bevétele, valamint 200 ezer forint jövedelme után nem kell megfizetni az adót, és bevallani sem kell.


Ha meghaladta a bevételed a 600 ezer forintot, akkor számolni kell belőle jövedelmet. Ez úgy történik, hogy az eladott ingóságért kapott bevételből levonod a megszerzésére fordított összeget. Megszerzésre fordított összeg az, amelyért annak idején megvásároltad azt. Ezt az összeget tudni kell igazolni valamilyen okmánnyal. Például adás-vételi szerződéssel, vagy számlával, stb.

Ha nem tudod igazolni, akkor a bevétel 25 %-át kell a jövedelmednek tekinteni.

A fentiek alapján kiszámolt jövedelmeket összeadogatod (ha több minden eladtál abban az évben), és megnézed, hogy ez mekkora összegre jött ki. Ha nem haladta meg a 200 ezer forintot, akkor azt sem kell bevallani, és fizetni sem utána. Ha elérte, akkor viszont a 200 ezer forinton felül elért jövedelmet kell bevallani és fizetni utána a 16 % SZJA-t.

A számításaid papírjait az adóév elévülésének idejéig tartsd meg.


Nem tudom, hogy érthető voltam-e?

2014. febr. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Talán túlságosan is.

Levontam egy következtetést, nem tudom helyén való-e.

600ezer ft bevétel alatt bevallani sem kell, de 800 ezret már be kell, csak nem kell utána adózni, mivel nincsen papírom (Vagyis akad... De inkább nincs) az ingóság beszerzéséről, nincs számlám róla, vagy egyéb dokumentum, és ezért 200ezer ft jövedelemnek minősül, ami még éppen adómentes.

Hát, kösz, ment a zöld. Jelen felállás alapján azért beírom, dokumentum és igazolás híján, gondolom 200 000ft-os jövedelemnek tituálják, és nem küldenek fizetésre felhívást. Igaz?

Egyébként köszönöm szépen!

2014. febr. 12. 14:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem értetted! :)


Egy példa:


Eladtam a biciklimet 20 ezer forintért. Nincs róla meg a vásárláskor a számlám, vagy az adásvételi szerződésem, tehát a bevételem 25 %-a számít jövedelem. Ez 5.000,- Ft.


Eladtam a szobabútort 180 ezerért. Szintén nincs róla papírom, tehát a jövedelem: 45.000,- Ft.


Eladtam a gépjárművemet 760.000,- Ft-ért, meg van róla az adásvételim, ami igazolja, hogy 700.000,-ért vettem annak idején. Ebből 6


Eljön az év vége, számolunk:

Bevételek: 20 ezer + 180 ezer + 760 ezer = 960 ezer.

Több, mint 600 ezer, ezért megnézem, hogy hogyan alakul a belőle kiszámított jövedelmem:

5 ezer + 45 ezer + 700

2014. febr. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Önállósította magát a gépem, folytatom onnan, és közben javítom is, hogy eladtam a gépjárművem 760 ezerért. A szerzéskor 700 ezerért vettem, amit adásvételivel igazolni tudok. Ebből 60 ezer a számított jövedelmem.


Eljön az év vége, számolok:


Bevételeim: 20 ezer + 180 ezer + 760 ezer = 960 ezer

Több, mint 600 ezer, ezért meg kell néznem, hogy alakul az ebből származó jövedelmem:

5 ezer + 45 ezer + 60 ezer = 110 ezer forint. Ez nem éri el a 200 ezres határt, tehát fizetnem sem kell utána, és BEVALLANI SEM!


Így már érthetőbb?

2014. febr. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Oh... Ooh, értem. Köszönöm szépen, ez nem volt tiszta, de most már az...

Hát, kösz még egyszer.. Sokat segítettél... :) Mentek a kezek. Viszonzom ha egyszer tudom...

2014. febr. 13. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!