Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tényleg nem fizetheti a párom...

Tényleg nem fizetheti a párom a tb-met?

Figyelt kérdés

4 hónapja magamnak fizetnem a tb-met, bementem kitöltöttem minden papírt, mivel azt mondták utalással kéne fizetni, úgy egyszerűbb, megemlítettem, hogy nekem nincs bankkártyám, gond-e ha a Párom számlájáról megy majd a pénz? Azt mondta, nem, nekik nem fontos ez, csak a nevem legye ott.

Ment is szépen a pénz 4 hónapon keresztül, tényleg becsületesen, időbe fizettük.

kb 2-3 hetente kaptam egy -egy levelet tőlük, hogy minden rendben van fizetve van minden. Küldtek csekket is, de a levélbe az volt olvasható, hogy az utalással nincs semmi gond, így úgy gondoltam,csak pluszba küldenek néha csekket ha mégis úgy szeretném befizetni.

Tegnap orvosnál voltam, és szép kis meglepetés fogadott, nincs TB-m.

Előszedtem az összes papírt, ami még megvan, és kiküldtek....

Van egy olyan papír, ahol az is le van írva, hogy még túl is fizettük az egészet, aztán a lap alján paragrafusok között kisbetűvel meg van jegyezve, hogy csak a saját számlámról lehet utalni, így nem is érvényes!

Ezt így 4. hónap után kell kiküldeni? Tényleg nem figyeltük, hogy ez oda van írva apró betűvel, de a levél elejébe meg folyamatosan az van részletezve,hogy pontosan van fizetve, túl is fizetjük... nem gondoltam hogy gond lehet.

Sőt, mivel a kis asszonyt meg is kérdeztem, bent személyesen, hogy nem-e gond...úgy gondoltam, ez aztán tényleg nem lehet gond.

Félek, hogy ha bemegyek, megint csak hárítanak, és feleslegesen megyek be. Mivel eddig is azt mondták, hogy jó minden.

( Már egyszer-kétszer megszívattak így, mert az első hölgyemény hiányosan töltötte ki az adataimat, így vissza kellett mennem, aztán azok meg azt se tudták, miről van szó, nekem kellett magyarázkodnom )


A levélbe benne van, hogy vissza lehet ezt igényelni, és majd a következő levélbe leírják, hogyan... persze pont azt a levelet nem találom meg..

Ilyenkor mit tegyünk? Várjam meg a következő csekket, vagy menjek be valamikor ?



2014. febr. 18. 09:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Fizetheti a párod is.

Ha valaki más fizeti helyetted, akkor a bejelentkező nyomtatványon ezt jelezni kell (megvan rá a megfelelő rovat)

"utalással kéne fizetni, úgy egyszerűbb"

Ez így hülyeség, ahogy van. Teljesen mindegy, hogy utalással, bankkártyával a kirendeltségen, vagy csekken fizetsz. Mindegyiknek van előnye is, hátránya is. Az utalás sem egyszerűbb, mint a csekkes fizetés.

"csak a nevem legye ott"

Az adóazonosító jelednek kell a közleményben lennie, az alapján könyvelnek.

"kb 2-3 hetente kaptam egy -egy levelet tőlük, hogy minden rendben van fizetve van minden"

Ezekre a levelekre kíváncsi lennék, mert egyáltalán nem szoktak ilyen levelet küldeni, nemhogy 2-3 hetente.

"Tegnap orvosnál voltam, és szép kis meglepetés fogadott, nincs TB-m."

Ez független attól, hogy ténylegesen fizetsz-e. Ha be vagy jelentkezve, van TBd akkor is, ha nem fizeted (csak behajtja rajtad a NAV az elmaradást)

Vagy rosszul, vagy sehogy nem lett rögzítve a rendszerben, hogy bejelentkeztél TB fizetésre.

"Van egy olyan papír, ahol az is le van írva, hogy még túl is fizettük az egészet, aztán a lap alján paragrafusok között kisbetűvel meg van jegyezve, hogy csak a saját számlámról lehet utalni, így nem is érvényes!"

Ezt a papírt tedd már fel a netre a személyes adataid kitakarásával, mert ilyet így nem írnak. A túlfizetés nem több személyre (túlfizettük), hanem 1 személyre szól. Melyikőtökre? A csak saját számla sem teljesen pontos így, ahogy leírtad.

"Ilyenkor mit tegyünk? Várjam meg a következő csekket, vagy menjek be valamikor ?"

Eddig sem boldogultál az ügyfélszolgálattal, szerinted most fogsz?

Nyittok mindketten ügyfélkaput.

Azon meg tudjátok nézni az adófolyószámlátokat.

Az alapján lehet megmondani, hogy kinek mije van: tartozása, túlfizetése.

Ha felteszed a NAVtól kapott leveleiteket (a személyes adatok kitakarásával, csak annyi látszódjon belőlük, hogy neked, vagy a párodnak írták a levelet), meg lehet mondani, hogy mi a helyzet és mit tegyél.

Így elég hiányos és kusza a történeted, nem lehet pontos választ adni rá.

2014. febr. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi ez az apró betűs rész, lehet hogy elvileg mindenkinek a sajátjáról kellene fizetni, de szerintem nem muszáj. Az a fő, hogy a közleménybe benne legyen az adó azonosító jeled és esetleg a neved.

Én is így fizetem.

A NAV-nak ez a fajta adatbázisa nem a legfrissebb, az is lehet hogy még nem frissült és azért látja úgy az orvos hogy nem érvényes a tb-d.

Amúgy meg nem értem milyen levelet küldött a Nav. Nem szoktak olyan levelet küldeni hogy minden oké és minden jól van fizetve...

2014. febr. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
78%
az én tb-met a párom szlájáról utaljuk évek óta. nincs gond vele...
2014. febr. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!