Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » ÁNYK program segítségével...

ÁNYK program segítségével készítem az adóbevallást, elakadtam az egészségpénztári visszautalásnál, segítene valaki?

Figyelt kérdés
133 b sorba beírtam, hogy 4900 ft a befizetett összeg 20%-a, ezt beírtam a 138D sorába is, beírtam a pénztár adatait. Folyton hibakódot küld nekem, hogy "[Nyomtatvány] [1353-B] Ön a 02 lapon (Rendelkező nyilatkozatok az adóról) csak akkora összeg utalásáról rendelkezhet, amelyre a 38. sorban (az összevont adóalapot terhelő, kedvezményekkel csökkentett adó) szereplő összeg fedezetet nyújt: 38C >= [1353-02] 138D + 142B + 148B (Hibakód=<403697/R203>) " Nem nagyon értem...
2014. febr. 21. 12:31
 1/2 anonim ***** válasza:

A 38 C oszlopban lévő összevont adóalapot terhelő adód kevesebb mint ami a 138D oszlopban szerepel összevont adó terhére utalandó összeg.


Magyarul kevesebb az adó mint amennyit vissza szeretnél kérni, olyat pedig nem lehet, max az adó mértékéig.

2014. febr. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. De én a pénztári befizetéseim után szeretném visszaigényelni az összeget. Azt sem lehet? Igaz, hogy nem adóztam, de azt gondoltam, hogy attól azt még visszakaphatom. Ezek szerint nem?
2014. febr. 21. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!