Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Behajthatja ezt rajtam a NAV?

Behajthatja ezt rajtam a NAV?

Figyelt kérdés

Nekem kb július közepe óta nincs TB-m. Most február 17-én találtam munkát.


Május 30-án szüntettem meg a hallgatói jogviszonyomat, de utána még érvénye volt a diákigazolványom kb július 15-éig.


Azóta nincs TB-m. Szeretném kifizetni a tartozásomat, de úgy hallottam, hogy az elmúlt 5 évre is behajtják.


Csakhogy én 22 éves vagyok és az elmúlt 5 évben gimnazista voltam és utána 2 évig jártam nappali tagozatra, melyet a munkaügyi hivatalnál már igazoltam is májusban mikor kiiratkoztam.


Szóval nekem csak az elmúlt 6-7 hónap TB+ kamat + büntetést hajthatják be ugye?


Légyszives válaszoljatok. Köszönöm.



2014. febr. 22. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:

a tartozásodat fogják behajtani, nyilván amíg gimis voltál meg nappalis akkor rendezve volt a tb-d, nem kellett volna arra az időszakra külön fizetned

tehát az elmúlt 6-7 hónapot kell majd rendezned mindig az aktuálissal együtt

2014. febr. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A biztosítási jogviszony lejárta után még 45 nap türelmi idő van. Tehát ha lejárt július közepén, akkor nagyjából szeptembertől kellett volna fizetned. Tavaly 6660 Ft/hó volt a TB. Idén 6810 Ft/hó.(227/nap)

Tavalyra 4x6660=26 640 Ft

Idén 6810+(16x227)= 10 442 Ft

Összesen: 37 082 Ft + a KAMATOK

Ez csak egy megközelítőlegi összeg.

2014. febr. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Még segítségnek egy link:

[link]

2014. febr. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen,behajthatja. Ha most a munkaltatod bejelent rendesen es fizeti utanad,akkor csak a koztes idot kell kifizetned. En mondjuk nem szaladnek utana hanem varnam a felszolitast. Ha jon,akkor kersz reszletfizetest, hogy keves a jovedelmed, jajnem tudtam, stb.

Aztan a jovoben vigyazz erre,sokaknak kell fizetni eveket visszamenoleg,mert pl nem jelentettek be a kulfoldi munkavallalast, pedig csak egy nyomtatvany kitoltese kellett volna idoben.

2014. febr. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen srácok. Én mondjuk 50 ezer forint tartozást számoltam.


Még egy kérdése és kérlek próbáljatok meg válaszolni, ha módotokban áll.


Engem időközben töröltek a munkaügyi hivatal adatbázisából, de mint mondtam ott a hölgynek én igazoltam, hogy 2 évig voltam egyetemi hallgató. Papírokat is adtam róla. Ő meg bepötyögött valamit a számítógépbe és azt mondta hogy rendben.


Az OEP-nél ezt látják ugye? Nem kell ott is igazolnom a hogy hallgatói jogviszonyom volt, ugye? Meg papírokért futkosnom, mert most már dolgozom nincs időm.

2014. febr. 22. 11:38
 6/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: Erre csak annyit tudok mondani, hogy az OEP-et el tudod érni telefonon is. A legrosszabb amit mondhatnak, hogy menj be adategyeztetésre. Akkor ezt legfeljebb kihagyod, de még az sem kizárt hogy telefonon vagy levélben tudnak tájékoztatást adni.
2014. febr. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A 4-es válaszolónak: hogy érted? Én az elmúlt 5 év jelentős részében tanuló voltam.
2014. febr. 22. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!