Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 20 éves felsőoktatásban...

K.sári. kérdése:

20 éves felsőoktatásban tanuló lány vagyok (nappali), és kb. hét hónapot dolgoztam napi 4 órában. Van két kistesóm, így hármunk után édesapám családi kedvezményt vett igénybe. Így is jár továbbra is a kedvezmény?

Figyelt kérdés

Illetve tőlem levontak kb.57. 000 forint adóelőleget, ha ezt visszaigényelném, nem ütközne a családi támogatással? Remélem érthetően írtam le, kissé zavaros nekem is a dolog, nem tudom mit-hogyan-merre kellene tenni.14 éves korom óta dolgozom, de az mind diákmunka volt. Ez az első időszak, ami rendes részmunkaidő.



Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2014. febr. 22. 14:40
 1/1 anonim ***** válasza:

A családi pótlék összegének megállapításakor lehetőség van azt a gyermeket is figyelembe venni, aki után az ügyfél már nem jogosult a családi pótlékra.


Az összeg megállapítása szempontjából azt a vér szerinti, örökbe fogadott vagy nevelt gyermeket kell figyelembe venni (az ügyfél kérelmére), aki az ügyfél háztartásában él és akire tekintettel a szülő családi pótlékra jogosult, vagy aki közoktatási intézmény tanulója vagy felsőoktatási intézményben, első felsőfokú szakképzésben, első alapképzésben, első mesterképzésben vagy első egységes osztatlan képzésben részt vevő hallgató, aki rendszeres jövedelemmel nem rendelkezik. A felsőoktatási tanulmányokat folytatók közül csak az első egyetemi, vagy főiskolai szintű képzésben részt vevő hallgató számítható be a gyerekszámba.

Rendszeres jövedelemnek kell tekinteni a legalább három egymást követő hónapban keletkezett jövedelmet.

Jövedelem viszont az az SZJA törvényben adóköteles jövedelemként meghatározott - belföldről vagy külföldről származó - vagyoni érték, bevétel, amelynek havi összege meghaladja a mindenkori legkisebb munkabér összegét.


A kedvezmény mindenféleképpen jár, csak az nem mindegy, hogy milyen mértékben.


Én úgy gondolom, és értelmezem, hogy ha 3 hónapon keresztül - teljesen mindegy, hogy hány órásban - bruttóban megkeresed a legkisebb munkabér összegét, akkor a 4. hónaptól már nem számítasz bele a gyerekszámba.

A számításom alapján a 7 hónap alatt bruttó 356.250,- Ft-ot kerestél, ami leosztva havi 50 ezer körüli összeg. Ez nem éri el a "minimálbért".


Ettől függetlenül kérdezd meg édesapádat, hogy a családi pótlékot úgy kapjátok, hogy Téged is figyelembe vettek nála, vagy sem. Mert ha nem, akkor a családi kedvezmény összegénél sem vehetnek figyelembe.

Nem teljes az információ ahhoz, hogy az ember biztosat merjen mondani.


Az 57 ezer forint adóelőleget nem fogod tudni visszaigényelni, hacsak nincs valamilyen adóval kapcsolatos kedvezményed, vagy a másik eset, amikor ez lehetséges, ha rosszul vonták le év közben az adóelőleget. Vagyis "túlvontak".

Egyébként sem ütközne a családi támogatással...

2014. febr. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!