Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » SÜRGŐS! Az adómorál fogalma...

SÜRGŐS! Az adómorál fogalma kellene nekem kicsit bővebben és érthetően, leírná nekem valaki?

Figyelt kérdés
Nagyon megköszönném, ha tudna valaki segíteni. Sajnos interneten csak egy-két mondatot találtam róla.

2014. márc. 5. 15:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Laikus vagyok, de némi élettapasztalattal (>66):

Az államnak vannak ellátási kötelezettségei, amelyek pénzbe kerülnek. Az államnak NINCS pénze, a kötelezettségeit az állampolgárok befizetéseiből tudja teljesíteni. A befizetéseket (okát) nevesíteni kell, erre találták ki az adó fogalmát. Egyes adófajták dinamikusak (mint pl. a fogyasztási adó - ÁFA-, mely a vásárlásokra "tevődik", mások statikusak ("csak" azért fizeted, mert van autód, házad, telked, vitorlás hajód, stb...), ezeket évente fizeted (esetleg részletekben).

Az adómorál? Pl. ha senki nem fizetne adót, az állam kasszája üres lenne, nem lehetne nyugdíjat fizetni, az egészségügyet támogatni, sportot, kultúrát, stb. finanszírozni... A közös kiadásokhoz a közösség tagjainak ILLIK (illene...) hozzájárulni, ez erkölcsi kérdés (is), s mint ilyen morális is...

Egyes országokban az adócsalást morálisan majdnem annyira elítélik az emberek, mint az erőszakot, gyilkosságot. Nálunk éppen az ellenkezője a megítélés, az adócsalók a vagány, bátor, ÜGYES emberek... Ha az állam nem jut a bevételeihez (pl. az adókból), az össztársadalmilag olyan helyzetet eredményezhet a működése szempontjából, mint ha valaki nem kapja meg a bérét a fizetésnapon, vagy a nyugdíját, ha esedékes lenne.

2014. márc. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2014. márc. 12. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!