Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha ismerős kér a nevemre...

Ha ismerős kér a nevemre számlát es azt kéri fizessem ki neki cserébe az áfát az nekem még úgy is megéri?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozó leszek alanyi adómentes, es anyagkoltseget fogok gyűjteni a bevétel mellé.

vki leirna parasztosan hogy megertsem? :-) koszi



2014. márc. 6. 09:39
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Szerinted nem egyszerűbb és célravezetőbb a hozzáértő leendő könyvelődtől tanácsot kérni, mint itt a hentestől, kertésztől és az óvónőtől?
2014. márc. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményt, a könyvelőm szabadságra ment. Gondolom aki nem ért hozzá nem fog válaszolni ra, de lehet h tévedek mert te is az időmet rabolod hogy válasz helyett kritizalsz.

ne lepj fel az oldalra ha nem tetszik hogy kérdéseket tesznek fel.

2014. márc. 6. 10:59
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Most nem teljesen értem. Úgy érted, hogy az ismerős venne magának valamit, amit te el tudnál számolni a vállalkozásodban, ezért kérne a nevedre áfás számlát, és cserébe kéri, hogy az áfa mértékét fizesd ki neki?

Ha ez így van, akkor jó pofátlan az ismerősöd! Már ne haragudj, de kb. így tudnám jellemezni a helyzetet. Hogy ez mennyire éri meg neked attól is függ, hogy várhatóan mennyi lesz a bevételed, és te magad mennyi költséget tudsz majd felmutatni. Szóval ezt mi így ezért sem tudjuk megválaszolni, ahhoz behatóbban kellene ismernünk a leendő vállalkozásod.

Ha viszonylag nagy bevételre számítasz, és azt alacsony költségekkel éred el, tehát a tiszta nyereséged magas, akkor elképzelhető, hogy még így is megérné. Ellenkező esetben inkább küldd el melegebb éghajlatra a kedves ismerősöd. :)

2014. márc. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%

"Gondolom aki nem ért hozzá nem fog válaszolni ra"


Ó, ez itt a 10millió könyvelő országa, nem tudtad?


"válasz helyett kritizalsz."


Csak egy kérdést tettem fel, szándékom szerint nem kritizáltam. De te tudod... Sok sikert a vállalkozáshoz és az adócsaláshoz!

2014. márc. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Leírtad, hogy alanyi adómentes leszel.Így az áfát vissza sem igényelheted?

Magyarul azt a pénzt buktad!!!

Annyit hogy a fenébe nyernél a számlán, hogy megérné???

2014. márc. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem igényelhetné vissza az áfát. Végül is az a lényeg, hogy a kérdezőnek arra kellene a számla, hogy papíron csökkentse a nyereségét és ezáltal az azután fizetendő adót. Cserébe az ismerős meg kéri a "jussát".

Szerintem amúgy jobban járnál, ha inkább közelebbi ismerősöket keresnél, akik ingyen megteszik neked ezt a szívességet, és nem nyerészkedni akarnak rajtad.

Valamilyen szinten még azt is megértem, hogy ha már szívességet tesz ő is jobban szeretne vele járni, na de azért az áru (amit egyébként ő használ) értékének több mint negyededét elkérni finoman szólva is pofátlanság.

2014. márc. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
12%

"az áru [...] értékének több mint negyededét elkérni"


A (27%-os áfás) 100Ft-os árunak 21Ft az áfája.. Ez alig több, mint az ötöde csak, hol van ez a negyedétől! ;)

2014. márc. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"A (27%-os áfás) 100Ft-os árunak 21Ft az áfája.. Ez alig több, mint az ötöde csak, hol van ez a negyedétől! ;)"


Nem tudom te hol élsz, de nálam 100-nak a 27%-a 27, és nem 21. Az pedig több mint a negyede. Úgyhogy köszi ezt az értelmes hozzászólásod a többiek nevében is.

2014. márc. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyébként hogy jobban belegondoltam igazad volt, csak én nettóban gondolkodtam, de ha a végösszeget (áfával növelt értéket) nézem, úgy valóban 21. De a lényegen nem változtat, sokallom és kész.
2014. márc. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :-) tisztábban látok. Es igen, én is pofatlansagnak tartom, el is oszthatnank, ha már szivessegbol nem teszi meg... Azt hiszem amúgy is úgy szoktak, nem pedig teljes áfát visszafizetni.

de amíg nincs elég bevetelem, biztos köszönettel elutasitom ezt az ajánlatot.

2014. márc. 6. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!