Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ebayről rendeltem ÁFA-köteles...

Ebayről rendeltem ÁFA-köteles értékben, mikor és hogy kell kifizetnem az ÁFÁt, ill. csak azután kapom meg a csomagot, hogy kifizettem az ÁFÁt?

Figyelt kérdés

2014. márc. 30. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
ÁFÁ-t akkor fizetsz mikor ideér a csomag...
2014. márc. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
és igen, akkor kapod meg ha kifizetted.
2014. márc. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A postásnak kell fizetni, vagy kapok csekket?
2014. márc. 31. 01:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Kis összegnél a postásnak, nagy összegnél utalni kell a NAV-nak vagy személyesen bemenni a vámraktárba.


A nagy összeg több százezer forint értékű árura értendő.

2014. márc. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. márc. 31. 19:43
 6/6 anonim ***** válasza:

De CSAKIS akkor fizess, ha kerik:)


En mar nagyon sokszor kuldtem a hazaiaknak olyan ertekben cuccot, amire mar jott volna AFA, de nem akadt fenn a vamvizsgalaton en meg nem eroskodtem, hogy lecci lecci hadd fizessem az AFA-t.....


Haver szulei viszont kaptak egy levelet, hogy csomagjuk erkezett, itt es itt kell fizetni x AFAt. Haver szamlaval igazolta, hogy a termek nincs annyi, vagyis nem kell ra AFAt fizetni, igy a csomagot kezbesitettek a cimzettnek. Haver a magyar postanak emailezte el a szamlat, amivel igazolta a termek erteket.

2014. márc. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!