Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha van egy 125-ös mocim,...

Ha van egy 125-ös mocim, amibe rakok egy 150-es hengert, és így növelem a teljesítményét, az adócsalásnak számít? Ha igen, van valami határ, amit átlépve büntetnek? Mert a teljesítményadót ugye a 125 köbcentis gép után fizetem, de a 150 után kellene.

Figyelt kérdés

2014. márc. 31. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
2014. márc. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Amíg mobil teljesítménymérővel egy hozzáértő rendőr meg nem vizsgálja, soha ki nem derül, hogy egy 125-ös mociban 150-es henger van. Ránézésre ezt nem lehet megmondani. Motorszám is egyezik természetesen, mert csak a henger és a hengerfej van cserélve. ( Egyébként meg a régit is vissza lehet tenni bármikor. ) Viszont ha lemérik, az kiderülhet, hogy nem 8kw, hanem mondjuk 9kw, sőt, akkor már tán a 150ccm is bukta lehet. Az érdekelne, hogy vajon adócsalással megvádolna -e a rendőr emiatt, mondván, hogy én a teljesítményadót 8kw-ra fizettem, nem 9-re. :) Itt pedig az érdekelne, hogy van -e valami olyasmi, hogy x összegig erre szarik az adóhatóság. Tehát mondjuk durva évi 1000Ft-os csalásért nem b@ssza szét a seggem.
2014. márc. 31. 13:56
 3/6 A kérdező kommentje:

Na, keresgéltem egyet, és kiderült, hogy 100k-ig nem érdekel senkit a dolog! :D

[link]

2014. márc. 31. 14:29
 4/6 anonim ***** válasza:

a rendőr nem adóhatóság.

Inkább az a kérdés, hogy észrevehető e a motor teljesítményén a változás. Ha észrevehető, akkor a rendőr is észreveheti (pl ha gyorsabban mész mint azt a vas engedné normális esetben, akkor gyanús), ha meg nem vehető észre a teljesítménynövelés, akkor felmerül a kérdés, hogy egyáltalán megéri e vacakolni vele.


nem értek a kocsikhoz/motorokhoz, így bocs ha hülyeséget írtam műszaki témában.

2014. márc. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
amúgy a kérdéshez még annyit, hogy a rendőr nem adócsalással fog megvádolni, hanem azzal amit írtam, és egyrészt büntit ad, másrészt elveszi a forgalmit.
2014. márc. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az ilyen kis tuning tényleg alig gyorsít, de a kicsi is számít. Másrészt viszont az engedély nélküli átalakítás tényleg sokba kerülhet, mert kell miatta új műszaki vizsga, forgalmi, rendszám, meg még szabálysértési bírság is. Szóval ahogy nézem, nem nagyon éri meg valóban, amennyiben csak ennyit tuningolok. Az adócsalás része azért érdekelt jobban, mert amiatt viszont szépeket lehetne ülni is. Amiatt viszont legalább nem kell aggódnia azoknak a tuningolóknak, akik 100k teljesítményadónyit nem tuningolnak össze, ami viszont már nagyon szép tuning lenne egy mocin. :)
2014. márc. 31. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!