Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell a Google Adsense-ből...

Kell a Google Adsense-ből származó bevételem után, adószámos magánszemélyként 27% EHO-t fizetnem?

Figyelt kérdés
A NAV-nál azt mondták, hogy amennyiben külföldi a cég, akkor kell. De én ezt még sehol máshol nem hallottam, hogy az Adsense-es bevételek után 27% is lement volna.
2014. ápr. 3. 20:10
 1/5 J. Boglárka válasza:
Szia, 16% Szja mellett igen kell a 27% EHO-t fizeni, de van rá lehetőség, hogy költségként elszámold, ha az adóbevallásnál a megfelelő adózási formát választod.
2014. ápr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát el lehet számolni valahogy az EHO-t? És mi az a megfelelő adózási forma, aminél el lehetne?
2014. ápr. 13. 18:39
 3/5 J. Boglárka válasza:
A tételes adózási forma, de ez elég összetett, tehát érdemes könyvelővel csináltatni az adóbevallást. Ő fogja tudni, hogy mit milyen mértékben lehet elszámolni, ugyanis pl.az internet is leírható (nem tudom milyen mértékben). Én ezt a témát az idén februárban teljesen kiveséztem, többek között a NAV-nál is, és elég sok kritériuma van annak, hogy mit milyen mértékben számolhatsz el, ezért írtam a könyvelőt.
2014. ápr. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ajánlhatnál adsenses könyvelőt.


Amúgy itt a leírás.

[link]

2014. ápr. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Még annyit a kérdezőnek, hogy ha jól keresel havi százezres tétel, akkor gondolkodhatsz KATA adózásban, mert ott kb. 10%-ra is kihozhatod az adózásod.


Ehhez persze az kell, hogy sokat keress, átlag havi 500eFt. Ez a maximum, aminél még jól jársz, felette 40% adó van!


De évi 6M Ft-ig ez a legkedvezőbb adózás jelenleg.

2014. ápr. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!