Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Önellenőrzésnél a 16-01-es...

Önellenőrzésnél a 16-01-es nyomtatványt hogy kell kitölteni?

Figyelt kérdés

Mi kerül a kötelezettség különbözete és a kötelezettség változásába?(1. mezők - személyi jövedelemadónál)


Útmutatónál:

az eredetileg bevallott kötelezettség és a helyesbített kötelezettség különbségét, továbbá az eredeti kötelezettség összegének és a helyesbített kötelezettség összegének változását kell feltüntetni.


Tehát ha eredetileg 30000Ft adóztam, az önellenőrzöttben 0Ft-ot akkor az elsőbe 30000-0=30000, a másodikba pedig -30000, mert ennyi az eredeti kötelezettség összegének és a helyesbített kötelezettség összegének változása. Elvileg így 30000 jár vissza nekem. Így jól értelmezem? Előre is köszönöm!



2014. ápr. 10. 16:01
 1/2 Jankolics Csilla válasza:
Az útmutató szerint ha már igényeltél vissza az eredeti bevallásban azt le kell vonni a most visszaigényelt összegből. Ha nem igényeltél vissza az eredeti bevallásban és a fizetendő adód 51c sor kevesebb mint a levont adód 55 b sor, akkor 51c-55b kerül mindkét mezőbe természetesen negatív előjellel. Remélem segítette. Pont a napokban csináltam egy ilyet.
2014. ápr. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sajnos még így se világos, inkább holnap bemegyek az apeh-ba megkérdezni. Azért köszönöm a válaszodat!
2014. ápr. 13. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!