Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kínából rendelnék cipőt,...

Geyjaz4 kérdése:

Kínából rendelnék cipőt, valós 18 Usd-ért. DHL lenne a szállító. Akkor elvileg már nem kell a vámon adót fizetni, ugye?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 15. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
de kell.
2014. ápr. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgy tudtam,csak 30 euro fölött van vám
2014. ápr. 15. 11:28
 3/6 anonim ***** válasza:

jogos, csak azt néztem, hogy dhl és azt hittem amiatt kérdezed.


Valóban van árhatár. a 18 usd valszeg tényleg nem lesz para.

2014. ápr. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A szállítási ktg mennyi? Csak mert a vámot a fuvardí+szla összegéből számolják. Ha értékhatár alatt marad, akkor nem kell.
2014. ápr. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Minek Kínából cipőt rendelni?

Ha Kínai sz@rt akarsz venni menj ki a józsefvárosi piacra, 3800-3900 ft.-ért ott is kapsz.

Sőt, talán még olcsóbban is.

De aztán ne csodálkozz, ha a lábadnak "minden" baja lesz.

Izzadni fog, büdös lesz, és akár még a bokasüllyedés sem kizárt.

Arról nem beszélve, hogy iszonyatosan pocsék minőségűek, nagyon hamar tönkremennek.

Az is valószínű, ha úgy rendeled meg, hogy nem lesz megfelelő a mérete.

A Kínaiaknál a legritkább esetben fordul elő, hogy a mérete valóban az amit ráírtak.

Kínai cipőt NEM SZABAD VENNI!

2014. ápr. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A Kínai cipőről annyit,hogy nem volt kedvem a boltban 40 ropiért megvenni az airmaxot,amikor 14000ből megúsztam postával együtt a replikát.Jó minőségű!!Nem nevezek meg boltot,de összehasonlítottam a boltit és ezt és semmi különbség....Ha akarom mind a kettőt lerúgom egy hónap alatt..Egyébként 4-5 cipőt rendeltem és nem volt se Áfa,se vám..
2014. ápr. 23. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!