Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Iskola mellett egyszerűsített...

Iskola mellett egyszerűsített foglalkoztatásban dolgoztam tavaly és adóznom kell róla?! Melyik nyomtatványt kell kitöltenem?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 19. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mennyit kerestél egy nap.

Mert van egy határösszeg, ameddig nem kell adózni (ez 1 napra olyan 4000 párszáz forint, nemrég magasabbra emelték), de ha e fölött is kerestél, akkor a különbözet után kell 16 százalékos adót fizetni.

De ha napi szinten ezt nem haladtad meg, akkor nem kell utána adóznod.

2014. ápr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egy nap alatt kereshető max összeget kaptam. Tehát kell adóznom, csak melyik nyomtatványt kell kitöltenem?
2014. ápr. 19. 17:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a max. összeget kaptad, tehát ezt a 4000 párszár forintot naponta, akkor nem kell adóznod!!!
2014. ápr. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
bőven a 4000 ft felett kaptam naponta, tehát a különbözet után kell adóznom?! És melyik papírt kell hozzá kitölteni?
2014. ápr. 19. 18:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor a különbözet után.

És a 1353-as lapot kell kitölteni.

2014. ápr. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Megnézed az igazolásod alapján, hogy hány napot dolgoztál egyszerűsített foglalkoztatásban. Azokat a napokat beszorzod 4.510,- Ft-tal. A kapott összeg lesz az adó alól mentesített keretösszeg. Ha azt a kapott jövedelem nem haladja meg, akkor nem kell bevallani és fizetni sem utána SZJA-t.


Ha meghaladja, akkor a mentesített keretösszeg feletti részt kell bevallanod a 1353-as számú nyomtatvány 1. sorában.

2014. ápr. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!