Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha külföldön munkát vállalok,...

Ha külföldön munkát vállalok, és itthon még kapom a munkanélküli segélyt, azt észreveszik?

Figyelt kérdés
Látja valamelyik ország adórendszere, vagy valamelyik hivatalos szerve ezt az új állapotot? Vajon hol ér össze a két dolog? Vagy hiába vagyunk EU-n belül, külön ország, nincs közös "lista" vagy lejelentés az egyik országból a másikba? Kapom kétvégről a lóvét és örülhetek?...
2014. ápr. 19. 20:29
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
sztem nem tudnak meg.de a munkanelküli úgyis keves nem?nem éri meg hazárdirozni.
2014. ápr. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Munkanélküli segély már nincs, csak álláskeresési járadék, max 90 napra.


Elvi síkon kevés az esély rá, hogy rálát a magyar rendszer egy külföldi rendszerre, de ha megbuksz nagyon kemény büntetésre számíthatsz.


Illetve amíg kapod a munkakeresési járadékot addig bármikor elküldhetnek közmunkára vagy állásinterjúra (amit ha nem fogadsz el automatikusan bukod a munkakeresésit), illetve rendszeresen jelentkezni kell a lakhelyed szerint illetékes munkaügyi hivatalba (tehát ha nem jelentkezel szintén bukod a járadékot).

2014. ápr. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne felejtkezzetek meg azokról az "aprócska" tényekről sem, hogy

- a következő évben az itthoni adóbevallásodban szerepeltetni kell az álláskeresési járulékot és a külföldi jövedelmet is. Itt könnyen kaphatsz egy ellenőrzést, ahol kibukik, hogy egy időszak fedi egymást.

- külföldi munkánál ki kell jelentkezned az itthoni TB rendszerből. Ezt a munkaügyiben kb. 2 kattintás után látják, máris lebuktál

- egyes országokban, hogy megkapd az ottani adóvisszatérítést, igazolást kell vinned itthonról. Ez alapján megint bebuktad a dolgot.


Akármelyikkel buksz le, többszörösen büntetnek:

- jogosulatlanul vetted igénybe az álláskeresésit (nemcsak az álláskeresésit kell visszafizetned, hanem egy szép összegű büntetést is kiszabnak rád)

- a TB miatt (nem lehetsz egyszerre 2 országban biztosított) szintén megbüntetnek.


Minderre van 5 évük (az elévülési határidőn belül)


Könnyen előfordulhat, hogy a mostani kis örömöd később nagyobb sírásra ad okot.

2014. ápr. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Ha Ausztriában vállalsz munkát , akkor észreveszik és megbüntetnek , a magyar és az osztrák rendszer összefut , a többi EU országban nem tudom , hogy hogyan működik.


Azért futtatták össze a két rendszert , mert az Ausztriában dolgozó magyarok közül minden második megpróbálta ezt eljátszani....

2014. ápr. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azokon kívül, amiket már írtak, gondolkozz logikusan és menj biztosra. Ha most dolgozol, mondd le az álláskeresésit, lehet, hogy szükséged lesz még rá. A külföldön dolgozott napokat is beszámítják a következő folyósításnál, amikoris látni fogják, hogy a munkaviszonyod korábban kezdődött, mint ahogy a folyóítás megszűnt és a végén még neked kell visszafizetned.
2014. ápr. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De miért pontoznak le , ha az igazat írom ?
2014. ápr. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megerősített abba hogy bejelentem a munkaügyi hivatalba, hogy van munkám. Igazándiból jövő héten kezdek Németországba, és ha aláírtam a szerződést, és bejelentenek, akkor e-mailba megszüntethetem, mivel direkt úgy kértem, amikor regisztráltak. Ez téves hogy be kell járogatni, nekem csak annyit mondtak, hogyha van munkám, jelentsem be e-mailba, illetve a megadott időpontba ami szerepel a kiskönyvbe.
2014. ápr. 20. 16:25
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja a kiskönyvbe a 3. hónap vége szerepel, május akárhány...
2014. ápr. 20. 16:27
 9/9 A kérdező kommentje:

És itt a lényeg, hogy felesleges is a kérdésem, ha jól értem megkapom a pénzt, csak 20%-al kevesebbet.


Kormányhivatal oldaláról:


Mivel ösztönözzük az álláskeresőt a mielőbbi elhelyezkedés érdekében?

Ha az álláskeresési járadékban részesülő személy határozatlan időtartamú, legalább nap 4 óra munkaidőt

elérő munkaviszonyt létesít a járadék folyósítási idejének kimerítését megelőzően, kérelmére a folyósítási

időből még hátralévő időtartamra járó járadék összegének a 80 százalékát egy összegben ki kell fizetni,

feltéve, ha a kifizetés napjáig folyamatosan munkaviszonyban áll. A munkaviszony fennállását a munkaadó

igazolja. A kérelmet az álláskeresőnek az álláskeresési járadék folyósítási idejének lejártát követő 30 napon

belül kell benyújtani

Ha az álláskeresési járadékban részesülő személy az álláskeresési járadék folyósítási idejének kimerítését

megelőzően nem a lakó- vagy tartózkodási helyén létesít a fentiekben meghatározott feltételeknek megfelelő

munkaviszonyt, az előzőekben részletezett (tehát 80%-os) mértékű juttatást a részére - kérelmére - egy

összegben a kereső tevékenységre vonatkozó bejelentési kötelezettség teljesítését követő legközelebbi

számfejtés alkalmával kell kifizetni.

2014. ápr. 20. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!