Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Németországban kezdek dolgozni...

Németországban kezdek dolgozni. Elolvastam, hogy 6 adóosztály van, én melyikbe tartozom, mert nem világos, ha én házas vagyok, van egy gyermekem és a nejem sajnos február óta munkanélküli lett.1-es, vagy 3-as osztályba?

Figyelt kérdés
És mi ez ez a kirchesteuer? Ez választhtó? Mert a netes kalkulátor szerint néha 0, neha x euro. Kérem csak olyan írjon, aki tudja, hálásan köszönöm!
2014. ápr. 21. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:

pontosan sajnos nem tudom megmondani, én is ugyan így (család) vagyok. Amit tudok az az hogy a kirchsteuer az egyházadó, ez egy opcionális adó, ha pl "bevallod" hogy te katolikus vagy, akkor fizetned kell, ha azt vallod hogy semmi akkor nem kell fizetned. Érdemes vallásmentes lenni, hacsak nem akarsz a német egyháznak adót fizetni. Opcionális.


Mi a különbség egyébként a 1 és a 3-mas osztály között?(nincs előttem a leírás)

2014. ápr. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

és ha két háztartást tartasz fent, akkor is jár valami


nemhogy könyvelővel beszélnél

2014. máj. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ha házas vagy, és a feleséged nem dolgozik, akkor te vagy a Steuerklasse 3, ő pedig a Steuerklasse 4.


A Kirchensteuer attól függ, hogy vallásos vagy-e.


A gyerekek úgy tudom nem számítanak bele az adóosztályokba, miattuk csak Kindergeld-et (családi pótlék) kapsz. Ennyi dióhéjban.

2014. máj. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kirchensteuer (egyházi adó)
2016. ápr. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!