Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Segítség, most hogy is van ez?

Segítség, most hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Tavalyi évben dolgoztam egyszerűsített bejelentéssel és határozott idejű szerződéssel is. Na most az a kérdés, hogy az egyszerűsített-et fel kell tüntetni az adóbevallásban vagy sem? Ugye az adózott pénz.


A másik, hogy nekem kellett volna ezekről valami papírt kapni? Mert 2 különböző helyen is voltam, be voltam jelentve, kitöltöttem a jelenléti ívet = szerződés és a nap végén megkaptam kp-ban a pénzt. Igazolás nuku.



2014. ápr. 21. 23:04
 1/2 anonim ***** válasza:

A "nuku" igazolást be kell szerezni.


Minden jogviszonyról kell, hogy kapjon a munkavállaló valamiféle igazolást. Az adóbevallás elkészítéséhez pedig pláne!


Minden jövedelem adózott (kivéve az adómenteseket), ettől még adóbevallást kell készíteni róla, ha adóbevallás-köteles.


Az egyszerűsített foglalkoztatásból szerzett jövedelem egy bizonyos kereten felül adóköteles. Amíg nincs meg az igazolásod, addig nem tudod, hogy Nálad mennyi az adó alól mentesített éves keretösszeg.


Határozott idejű munkaszerződésből származó jövedelem pedig tuti, hogy bevallásköteles.


Tehát lépj a tettek mezejére, és "szedd be" az igazolásokat...:)

2014. ápr. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

És Foglalkoztatást Helyettesítő Támogatást (FHT) is be kell vallani?

Mert azt várnám, hogy arról az illetékes szervnek kéne megküldenie az igazolásokat, nem nekem kajtatni... Ugye én ezt az Önkormányzattól kaptam ezt a pénzt, de ők sem adtak semmilyen papírt.

2014. ápr. 28. 11:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!