Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Létezik olyan, hogy valakinek...

Létezik olyan, hogy valakinek érvényes a tb. kártyája, taj száma úgy, hogy nem fizeti a munkáltatója a járulékokat?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 24. 17:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
ha a mnukáltató tőled levonja, de nem fizeti be, az az ő sara, ezért téged, munkavállalót nem büntet az állam, szóval igen, létezik.
2014. ápr. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Levonta. úgy tudtam, h minden ok. Most derült ki több mint egy éve nem fizettek. be semmit a járulékadat kivonat szerint. Fujhatom ha nem lesz nyugdijjam... Az már elég büntetés'
2014. ápr. 24. 17:56
 3/13 anonim ***** válasza:

attól, hogy nem fizette be, lesz nyugdíjad, ugyanis nem a befizetés számít. (a manyupban az számított, ott a dolgozó szívott, ha a munkáltató nem fizette be)


Ha alkalmazott vagy, akkor ez szolgálati idő, és figyelembe veszik. Ha vállalkozó nem fizet saját maga után, akkor nem, mert ott a befizetés tényét nézik.

2014. ápr. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
2014. ápr. 24. 18:45
 5/13 A kérdező kommentje:
2014. ápr. 24. 18:46
 6/13 anonim ***** válasza:

tb-szakelőadó vagyok. Nyugi, nem ér kár.

Amit te bemásoltál máshonnan, az be nem jelentett... te be vagy jelentve, csak nem fizeti be a járulékot a munkáltató...


OEP, tb-ügyében: a munkáltató ugyan bejelenti a munkavállalót, de nem fizet utána járulékot, attól még a

munkavállaló jogviszonya rendezett.


nyugdíj: (nyugdíjtv, 37§)

A Tbj.-ben biztosítottnak minősülő személy biztosítással járó jogviszonyának 1997. december 31. napját követő időtartama szolgálati időnek számít, ha erre az időszakra az előírt nyugdíjjárulékot a biztosítottól levonták,


nem a befizetés, a levonás számít. Ennyi.

2014. ápr. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszod.

Azt a kérdést is én tettem fel.

Egyébként a taj kártya mitől érvényes ha nem fizet feléjük a munkáltató?

2014. ápr. 24. 22:02
 8/13 anonim ***** válasza:
attól, hogy a munkavállalótól levonta a pénzt, innnentől a munkavállaló nem büntethető azért, ami nem rajta múlik (be van-e fizetve)
2014. ápr. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

zIgen bérpapirokon levonta.

Bár mondjuk azt se tudom befizette csak nem vallotta vagy "csak" nem vallotta.

2014. ápr. 24. 22:33
 10/13 A kérdező kommentje:

zIgen bérpapirokon levonta.

Bár mondjuk azt se tudom befizette csak nem vallotta vagy be se fizette.

2014. ápr. 24. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!