Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van olyan, aki árult már...

Van olyan, aki árult már külföldi oldalakon (pl. zazzle society6, cafepress)? Mi ilyenkor a teendő, kell Magyarországon adózni?

Figyelt kérdés

Tervezem már rég óta, hogy elindítok egy ilyen "online boltot" a rajzaimmal, amiket ezek a cégek rányomtatnak különböző termékekre, és ha vesznek belőle, akkor én is kapok belőle pénzt. Viszont nem vagyok benne biztos, hogy ebben az esetben köteles vagyok-e adózni vagy a cég országa felé(USA) vagy Magyarországon. Annyit tudok, hogy a pénzt paypalre utalják.

Esetleg ha van valakinek tapasztalata, vagy jártas annyira, hogy tudja mi lenne a teendő ilyen esetekben, annak a válaszát nagyon megköszönném.



2014. ápr. 30. 19:59
 1/1 anonim válasza:

Ez engem is nagyon érdekelne. "Stockfotó(zás) adó(zás)" kulcsszavakkal érdemes keresgélni, mert ezt sokan csinálják.

Pl. [link]

Szóval, eszerint külföldön szerzett jövedelem, ennek kell utánajárni.

2014. jún. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!