Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Segítség? Ebben az esetben...

Segítség? Ebben az esetben nem utalnak, vagy ez nem annyira nagy hiba?

Figyelt kérdés
adóbevallásnál (önadózás)nem töltöttem ki,hogy nyilatkozok arról,hogy nem veszem igénybe az emelt családit.Felette kitöltöttem,hogy megosztjuk egymás között.ez nagy hiba?visszaküldik és újra ketyeg a 30 nap??? Köszönöm ha valaki biztosat tud.
2014. máj. 2. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem hiba, jól van kitöltve.


Nem kaptál emelt összegű családi pótlékot, a társaddal megosztod a járó családi kedvezmény összegét. Ha ez a helyzet, akkor nincs semmi hiba benne, jól töltötted ki.


Akkor lenne rossz, ha kaptál volna emelt összegűt, és közben megosztod a családi kedvezményt a pároddal...

2014. máj. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De pont az a baj,hogy NEM töltöttem ki! Kitöltöttem,hogy megosztjuk,de üresen hagytam véletlenül,hogy nem vesszük igénybe az emelt csp.-t!
2014. máj. 3. 08:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, de itt van előttem a 1353-03-as pótlap az adóbevallásból.


(B) táblában kell nyilatkozni a megosztásról, közös érvényesítésről. Ha ott kitöltöd az házastársad/élettársad kért adatait, akkor azzal tulajdonképpen arról "nyilatkoztál", hogy nem vettél igénybe a gyerek/gyerekek után emelt összegű családi pótlékot.


Máshol nincs ezzel kapcsolatban nyilatkozási lehetőség.


Neked másmilyen nyomtatványod van...? :)

2014. máj. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ok. Megvan! Kicsit benéztem! Köszi ! :))))
2014. máj. 4. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!