Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van egy nagyon jó ötletem...

Van egy nagyon jó ötletem vállalkozáshoz, ---rendesen szeretnék adózni utána---- de nem tudom hogyan csináljam, hogy ne legyen belőle vagyonosodási vizsgálat, tippek? Hova tegye az ismerősöm a pénzt?

Figyelt kérdés

Aranytömb, offshore, külföldön vegyek házat, hogyan lehet elkerülni a felfelé is visszafogó szociális hálót itthon?


Egyenlőre csak az ötlet van meg, de biztos vagyok benne, hogy 1 hónapig csinálnám és már zaklatnának. Design és értékesítésről lenne szó. Kultúrmunka, művészet. De pénz lesz benne, pont ez a baj.


2014. máj. 6. 18:55
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Fiatal vagyok, teljesen nyers, tehát extrém módszereket is meg tudok valósítani! Szárnyaljon el a fantáziátok. Pont ezt várnám.


Köszi... egy nagyon csóró egyetemista diák. :(

2014. máj. 6. 18:56
 2/23 anonim ***** válasza:
92%
ha fullban leadózol mindent a bevételekről rendesen, akkor nem tudnak csesztetni.
2014. máj. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
28%
Majd írj, ha sikerült megvalósítani! Tényleg kíváncsi vagyok rá! Imádom az új ötleteket!
2014. máj. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Ja ja csak ez művészeti vállalkozás lenne tehát nem behatárolható, hogy pontosan mit csinálok. Formatervezéssel foglalkozom. Ha egy zsák anyagból a saját összekapart pénzemből csinálok egy olyan mmondjuk vízkutat amit megvenne egy szálloda, nem tudom letisztázni mi is történt. Elvileg nem is szabadna csinálnom. Merthát szabvány kell hozzá meg minden. Lehet, hogy műalkotásnak kell nyilvánítani minden ilyet és akkor nem leszek b.....va? Mert végülis az is lesz majd. Vagy ne is álmodjak erről?
2014. máj. 6. 19:28
 5/23 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudom miért gondolod, hogy bárki basztatna vagy rádszállna. Innovatív vállalkozásokkal foglalkozom nap mint nap, nekem is van egy start-upom, soha nem tapasztaltam fokozott ellenőrzést. Bár nem értek a könyveléshez, de egyéni vállalkozóként egyszerűsített adó kábé havi 50e. Ha csinálsz egy zsák cementből szobrot és eladod egy szállodának, akkor adózol a bevételből, és kész. Miért lenne vagyonosodás? Ha rendesen adózol, akkor nem kell félned, meg külföldi aranytömbökbe menteni a pénzt, ne hülyéskedj már.
2014. máj. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Viszont ha nem egyéni (vagy bármilyen) vállalkozóként csinálod, hanem feketén, akkor persze van mitől fosnod. És magára bármit is adó szálloda nem fog feketén fizetni. A mutyizó proliknak pedig tudod mikor kell a forradalmian új művészeti alkotásod.
2014. máj. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Persze ez jogos. De egy vállalkozást be kell határolni, nem? Olyan nincs, hogy van egy vállalkozásom és az érintőképernyős automatán keresztül az organikus üveg interaktív konyhabútoron át a fürdőmedencéig, masszázságyig, lámpákig mindent árulok.


Ha meg valamit eladok 3 millióért arról gondolom nem sima számla kell nem? könyvelő költségei sem olcsóak és egy laza kis startupba csóró egyetemistaként így nem lehet belekezdeni. csak ha gépekre és anyagokra kuporgatok.

2014. máj. 6. 19:40
 8/23 A kérdező kommentje:

tegyük fel festő lennék és 4 milliárdért megvenné a képemet egy külföldi gyűjtő. akkor én mi a szart csinálok? mert lehet, hogy épp babos szarral festettem egy régi lepedőre.


Akkor ezt el kell könyvelnem bevételként vagy mi a fene?

2014. máj. 6. 19:42
 9/23 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, váltsd ki a vállalkozóit, legyél KATA-s (kisadózó), akkor fix 50ezer forint az adó. Vagy 25, ha mellékállásban csinálod, de esetleg (ezt nem tudom pontosan), lehet adószámos magánszemély is, hiszen te magad állítod elő a cuccot. Így fehéren tudod csinálni a dolgot, adózol utána, számlára kéred az alapanyagokat, és tudsz számlát adni a megrendelőnek is = senki nem fog csesztetni.

Milyen nagy pénzre számítasz amúgy? Ha 1-2 millióért megveszik, akkor az nem nagy pénz.

2014. máj. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

1-er építész vagy, később milliárdos alkotásokat létrehozó festő? A valóságban pedig csak egy szeplős láma, mindenféle tehetség nélkül? Hogy is van ez?


Ha könyvelőre sincs pénzed, hogyan csinálnál szobrot, lopnád az alapanyagokat is?

2014. máj. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!