Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozó. Adózás?...

Egyéni vállalkozó. Adózás? Adózás kikerülése?

Figyelt kérdés

Pénzügyi tanácsadó szeretnék lenni és vállalkozóként lennék bejelentve.

És azt a havi kb. 40.000ft adót szeretném megoldani.


Ha van itt valaki, aki ért hozzá, az írjon légyszíves és akkor teszek fel konkrét kérdéseket, hogy mi is a problémám.


2014. máj. 10. 00:27
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
LOL, pénzügyi tanácsadó :) Kérdezz meg egy könyvelőt, hátha van rálátása, Jézusoooom!
2014. máj. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nos, ha nem főállásban kezded, vagy kezdő vagy, akkor bejelenetkezhetsz adószámos magánszemélyként is, és egy 9-el kezdődő adószámot kapsz. Ekkor csak a bevétel után kell adóznod, nincs semmi más költséged. Hosszabb távon rizikós, mert nincs nyugdíjjárulék, TB, semmi, tehát ezeket meg kell oldanod, de kezdetnek elindulhatsz így.


Negyedévente kell adóznod, 18%, ha nem változott, ebben nem vagyok biztos.


Ha a vállalkozásod sikeres, ráérsz akkor magánvállalkozó lenni. Addig simán lehetsz 9-es adószámmal, én pl. 20 éve elvagyok vele, mint nem főtevékenység, mellette dolgozom.

2014. máj. 10. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
66%

Amikor olyan kérdést teszel föl, ami sérti a magyar köztársaság alkotmányát, esetleg valamelyik magyar törvényt, vagy a tízparancsolatot, akkor nekünk válaszadóknak azt kell mondanunk, gondold meg újra, vond vissza a kérdésed, és menj vezekelni.

Nincs olyan, hogy adócsalásra vonatkozó kérdés, érted?????

Nincs olyan, hogy adócsalás.

Rendes ember ilyen dolgot nem tesz.

2014. máj. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%

Amit te szeretnél az bűncselekmény elkövetése!


Ennek ellenére, ha segítséget kérsz egy tapasztalt pénzügyi tanácsadótól, biztos segít a lopásban...

2014. máj. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez nem adócsalás, ez teljesen legális dolog, pont azért írtam oda, hogy olyan írjon aki ért hozzá, mert tudom, hogy egy csomó hülyegyerek válaszolgat itt a gyakorikérdéseken.
2014. máj. 10. 14:21
 6/6 anonim ***** válasza:
De hogy akarsz pénzügyi tanácsadó lenni, ha már itt elvérzel tata?
2014. máj. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!