Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Édesapám után örököltem egy...

Édesapám után örököltem egy ingatlant, ami a hagyatéki leltárban 2 millió ft-ra lett értékelve. Ezt eladtam 3.200. 000 ft-ért, és vettem belőle egy ingatlant 3 millióért. Mennyi után kell adóznom? 200. 000 vagy 1.200. 000? köszönöm a segítséget!

Figyelt kérdés

2014. máj. 11. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
39%

Örökséged után nem kell adózni, a különbség után kell, tehát 200eFt de ha egy éven belül vagy még az sem kell.


Azért még várj a válasszal :)

2014. máj. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Abban az esetben kell adóznod, ha az öröklés éve és az értékesítés éve között nem telt el 5 év. Ha eltelt, akkor nem kell adóval, bevallással foglalkozni.


Melyik évben örököltél és melyik évben értékesítettél? Nagyon nem mindegy!

Valamint az sem, hogy ha még olyan évben örököltél, amikor kellett egyenesági rokonok közötti öröklés esetén örökösödési illetéket fizetni, akkor milyen összeg után vetette ezt ki az adóhatóság. Arra nem emlékszem, hogy melyik évtől lett adómentesítve ez a dolog.


Az új ingatlan vásárlásának semmi köze nincs ehhez.

2014. máj. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!2012 szeptember 7-én örököltem az ingatlant, 2013 május 17-én adtam el, és 2013 június 10-én vásároltam a másikat.
2014. máj. 11. 18:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Természetesen 1.200.000 Ft után kell adóznod. 2 millió Ft értékben örököltél valamit, amit te továbbértékesítettél 5 éven belül 3,2 millióért, tehát "nyertél rajta 1,2 milliót. Ezt az összeget kell leadóznod. Hogy mire költötted a "hasznot", teljesen lényegtelen. Vagy mit gondolsz, ha nem vettél volna belőle semmit, akkor nem is kéne adóznod? :) Szép lenne.
2014. máj. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bevétel 3,2 millió

Levonhatod belőle a hagyatéki leltárban feltüntetett értéket: 2 millió

Levonhatod még a megszerzéskor felmerült és általad (számlával, befizetési csekkel, határozattal) igazolni tudott egyéb költséget, úgy mint ügyvédi díj, átírási illeték

A maradék lesz az adóköteles jövedelem.


Mivel még 1 év sem telt el a megszerzés és értékesítés között, ezért a maradék összeget tovább nem lehet csökkenteni, hanem az után kell 16 % SZJA-t megfizetni a bevalláskor.


Ha nincs "egyéb" költség a hagyatéki leltár szerinti értéken kívül, amit levonhatnál a bevételből, akkor bizony 1,2 millió után kell megfizetni a 16 % SZJA-t.


A kapott bevétel további sorsa nem befolyásolja az adózást.

2014. máj. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De ez mekkora szemétség már, mit tehet arról, hogy a hagyatéki leltárban képtelenek voltak a valódi értékre felértékelni...
2014. máj. 15. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!