Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ténylegesen kézhez kapott...

Ténylegesen kézhez kapott GYED összege hány ft?

Figyelt kérdés
Férjem veszi igénybe a családi adókedvezményt, de van egy olyan érzésem, hogy tévedés folytán a GYED-emhez is utalják, mert e hónapban majdnem 55 ezer ft GYED-et kaptam.Mintha korábbi hónapokban is januártól pár ezerrel többet kaptam volna. Előtte Tgyáson voltam, így nem tudom mennyi gyedet kellene kapjak. Az OEP-től kaptam egy hivatalos papírt, hogy naptári napra lebontva mennyi lesz a GYED-em, de azt hiába szorzom fel, abból még jönnek a levonások, amiket én nem tudok kiszámolni.
2014. máj. 13. 07:16
 1/6 A kérdező kommentje:
Emiatt szeretném tudni, hogy hány ft-ot kellene kapjak, mert ugyan havi pár ezer ft nem vészes, de ha összegyűlik, vagy már összegyűlt pár hónap, akkor sokat kell visszafizetnem.
2014. máj. 13. 07:18
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


Számold ki, a volt bruttó munkabéredet kell beírni.

2014. máj. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Az adókedvezményt nem "utalják". Azt levonhatod a befizetendő adódból.
2014. máj. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Rosszul fogalmaztam, úgy értem, én postai úton kapom a GYED-et, és hozzácsapva kapom kp.-ben esetleg a családi adókedvezményt, pár ezer ft-ot még a minimálbér után számított gyed szja-jából is igénybe tudok venni elvileg, ha jól tudom, és hiába nyújtottuk be a papírokat hogy férjem veszi igénybe, hallottam nem egy esetet, amikor mindkettő kapta tévedésből.
2014. máj. 13. 11:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Olyan nagyon egyszerű lenne ez az egész.


Ha nem akarom érvényesíteni év közben a kedvezményt, akkor semmiféle papírt ne adjak be róla sehova. Még üreset se, meg áthúzottat se, stb.


Abból biztosan nincs gubanc.


Én is sok ilyet láttam, és pontosan ez volt a baj. Kitöltenek rajta mindent, aztán áthúzzák, mondván "nem kérik", és közben senki nem olvassa végig a másik oldalon, hanem automatikusan adja.


Nem kell semmiféle papírt leadni, ha nem kéri valaki. Ennyi!



GYED csak adóköteles, tehát 16 % SZJA-t vonnak belőle.


A napi meghatározott összeget szorozd be 30-cal (még 31 napos hónap esetén is, 28-asnál persze csak 28-cal), és annyi lesz a teljes havi GYED-ed bruttó összege. Annak 16 %-a a levonandó SZJA előleg. Ha a kiszámolt és kapott összeg jelentősen eltér, akkor kezdhetsz aggódni...

2014. máj. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! Kiszámolom!
2014. máj. 14. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!