Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha bruttó 584 forintos órabéré...

Ha bruttó 584 forintos órabérért vállalok diákmunkát, akkor kb mennyit kapok belőle kézhez?

Figyelt kérdés

Nem biztos h pont ennyi, de így emlékszem rá...


Ja és másik kérdés: az adóbevallás hogy működik diákmelónál? Mikor kell beadni, kinek és hogyan, honnan szerzem meg hozzá a kitöltendő nyomtatványt és egyáltalán kitölthetem-e? Milyen iratok kellenek hozzá?



2014. máj. 14. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:

A "kézhez kapok" attól függ, hogy milyen jogviszonyban végzel "diákmunkát".

Ha diákszövetkezeten keresztül, akkor csak 16 % SZJA előleget vonnak belőle.

Ha munkaviszonyban, akkor 34,5 % levonás terheli, ebben benne van a 16 % SZJA előleg mértéke is.


Az első esetén nem nagyon vagy semmire sem jogosult általa, a másiknál viszont a nyugdíjba, későbbi álláskeresésibe stb. is beleszámít.


Tehát vagy 491,- Ft nettóban/óra,

vagy 383,- Ft nettóban/óra.


Ja a másik kérdés...:)


Adóbevallás ugyanúgy működik, mintha nem diákmelóról beszélnénk. Többnyire a munkáltató nem vállalja el hivatalosan a bevallás elkészítését, mert így egyszerűbb neki, vacakoljon mindenki a sajátjával elv érvényesül.


A 2013. évben megszerzett jövedelmekről jövő hét keddig (május 20.) kell vagy postára adni, vagy személyesen bevinni, vagy ügyfélkapun keresztül benyújtani a bevallást.


Ha papír alapon készíted, akkor a NAV bármelyik ügyfélszolgálatán tudod beszerezni.


Neked kell kitöltened, vagy egy olyan ismerősödnek, aki ért hozzá.

Minden olyan igazolás kell hozzá, amelyből megállapítható az adóévi jövedelmed, valamint az abból levont adóelőleg összege.

Általában ilyen nyomtatványok a következő jelzéssel ellátottak szoktak lenni:

13M30, ADATLAP 2013., stb.


A 2014. évben megszerzett jövedelem adóbevallása majd csak 2015. májusában lesz aktuális...:)

2014. máj. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, sokat segítettél:)
2014. máj. 15. 08:27
 3/4 anonim válasza:

Én fürgénél vagyok, nálunk vonnak biztosításra is, így az 584 Ft-os órabérből 476 Ft marad.


Most a kérdést olvasva rákerestem több diákszövetkezetre is, és náluk nem látom ezt a plusz levonást. Ezekszerint ez nem kötelező? Vagy "fürgespecialitás"? O.o

2014. máj. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kötelező az a bizonyos levonás.

(regisztrációs díjak, "biztosítási" díjak, "bánatpénz", stb.)

2014. máj. 30. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!