Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az adóbevallásomban segítenek...

Az adóbevallásomban segítenek a NAVnál?

Figyelt kérdés
Idáig halogattam, mert nincs könyvelő ismerősöm, és senki nem volt hajlandó segíteni nekem. Diák vagyok, de volt egy szabadúszó melóm, amiből egy év alatt kb havonta max 15-20 ezer forintot "kerestem". Ez az egy volt, és nem bonyolult számokkal. Most már a végéhez közeledek és nem tudom hol kérlek segítséget. A NAVnál tudnak nekem segíteni, vagy elhajtanak?
2014. máj. 15. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez ügyintéző függő. Van aki elhajt, és old meg magad, van ahol nagyon segítőkészek. Persze így a célnál (május 20.) nem szoktak ráérni ilyesmire...


Milyen szabadúszó melód volt? Nem az összeg érdekel, hanem, hogy milyen jogviszonyban, mit tevékenykedtél, amiből 15-20 ezret kerestél?


Hátha tudok segíteni...

2014. máj. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Diákként újságírással kerestem kis zsebpénzt. A pénz attól függött, mennyi cikkem jelent meg.


Amúgy köszönöm a választ! Bár kezdek nagyon kétségbeesni

2014. máj. 16. 10:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kaptam lényegi választ!


Milyen jogviszonyban kerested újságírással azt a pénzt?


"Zsebbe" fizettek, vagy valamilyen szerződés által kaptad meg?


Ha zsebbe fizettek (feketén), akkor ne foglalkozz vele.

Ha valamilyen szerződés kötött a kifizetőhöz, akkor kell vele foglalkoznod. De, hogy milyen módon, az attól függ, hogy milyen szerződésről beszélünk.

Alkalmazotti, megbízási, iskolaszövetkezeten keresztüli, alkalmi munkavállalás... stb.

2014. máj. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
alkalmazotti szerződésem van
2014. máj. 17. 20:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Tehát munkaviszonyban voltál, mint alkalmazott.

Akkor kapnod kellett volna róla vagy ADATLAP 2013., vagy 13M30 számú igazolást az adóbevallás elkészítéséhez.


Egyébként az ebből származó jövedelmet a 1353-as bevallás 1. sorában kell bevallani, az abból levont adóelőleg összegét pedig a bevallás 55. sorában kell feltüntetni.


Ennek tudatában végig kell számolni a bevallást, hogy a végén kijöjjön az eredmény, vagyis, hogy be kell-e még fizetni, visszakapsz-e, vagy egyik sem, mert forintra pontosan vontak év közben adóelőleget.


Ha papíralapon készíted, akkor a NAV bármelyik ügyfélszolgálatán be lehet szerezni nyomtatvány. Ha a NAV nyomtatványkitöltő programjával készíted, akkor pedig le kell tölteni hozzá a keretprogramot, utána beletölteni a 1353 számú nyomtatvány, majd a keretprogramban megnyitni és értelemszerűen kitölteni.

2014. máj. 18. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!