Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Cégem alkalmi munkára adóelőle...

Ildikó6 kérdése:

Cégem alkalmi munkára adóelőleg nélkül kifizetett. Napjaim számát nem a valós mennyiségben jelőlte meg. = felére becsülte. Ezért most nekem lehet többet kell adóznom? -

Figyelt kérdés
2014. máj. 20. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Előfordulhat bizony.


Az igazolt napok számát szorozd meg 4.510,- Ft-tal. Ha a kiszámolt összeget meghaladta az, amit kaptál tőlük, akkor a "fölötti rész" adóköteles, és fizetni is kell utána 16 % SZJA-t. Persze bevallást is kell készíteni róla.


Ezt a "felére becsülte" dolgot nem értem. Gondolom a munka befejeztével adott róla igazolást, akkor miért nem reklamáltál?

2014. máj. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bizony én is így gondoltam, de köszönöm a választ. Előre gondolkodva és reklamálva cégem ki is ebrudált. Azóta a Hr-essel levelezgetve emailban próbáltam megoldani. Sikertelen volt. Nos 63 napot dolgoztam és ők képtelenek erről kiadni igazolást. Ők csak 30 napról hajlandók. Vicc hogy az ő számításaik szerint én éjszakai takarítóként 16800 forintot kerestem. A főnökeim kereshettek ennyit. Nekem napi díjam adóelőleg nélkül 8 ezer forint volt. Sok tanús van erre = kollegák. Menjek munkaügyi bíróságra? undorító. Most 89 ezer az adóterhem miattuk a 25 ezer helyett
2014. máj. 21. 09:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Ügyfélkapun keresztül le tudod kérdezni, hogy hány napra és milyen összegekkel jelentett be.

Ezt vesd össze a munkáltató igazolásával és a te saját adataiddal.

2014. máj. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Miért ne mennél Munkaügyi Bíróságra?


De előbb kezd inkább a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőségnél. Ott tegyél bejelentést, az esetek 100 %-ában meg szoktak ijedni tőlük a munkáltatók, és rendeződnek a dolgok.

Ezt a tényt ne közöld a volt munkáltatóddal, had' legyen meglepetés...:)


E-maileket, bizonyítékokat vigyél magaddal!

2014. máj. 22. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!