Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » NAV ellenőrzésről megjött a...

NAV ellenőrzésről megjött a határozat,2012 évi áfa bevallásban volt 2 számla, amit nem ismert el, így ennek az áfáját megállapította. Hogyan könyvelem?

Figyelt kérdés

Az áfakülönbözet értéke 700 e Ft, így a hiba nem jelentős, elvileg emiatt nem kell 3oszlopos beszámolót csinálni. De ha nem ismeri el a számlákat, akkor az az 5-t is érinti, mivel a költséget sem számolhattam volna el. Így az eltérés már 2600 e Ft nettó az 5-ben és 700 e Ft áfa. Ezzel kell számolnom? Olvasgattam utána, de csak az adókülönbözetet említik, T8-K4 könyveléssel.


Sajnos az ellenrzés több mint 1 évig tartott, tavaly nem tudtam a zárásba betenni, így most idén kell helyrerakni. Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!



2014. máj. 22. 09:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,


2013-től - de már 2012-re is alkalmazható az a számviteli törvény változás, ami szerint ha a számviteli politika ezt másképpen nem szabályozza – mostantól az számít jelentős összegű hibának, ha az évente feltárt hibák és hibahatások eredményt, saját tőkét módosító, előjeltől független együttes értéke meghaladja a mérlegfőösszeg 2 százalékát, de ha az nem éri el az 1 millió forintot, akkor az 1 millió forintot.


Ezek alapján ha nem számít jelentősnek, akkor miután a határozatot 2014-ben kaptad meg ezért 2014-re fogod könyvelni. (lehet te is ezt írtad, csak nekem még az idén jövő hét végéig 2013)

Amikor elszámoltad eredményt csökkentettél vele, ezért most:

T493 - K9 (96 valami)

T493 - K467 (ÁFA amit most meg kell fizetned)

És ezzel egyidejűleg

T89 - K4 ahol előírod a költségelszámolás miatti társasági adót


T8-K4 ahogy írtad áfa előírásnál nem teljesen szerencsés mert ráfordításként nem célszerű elszámolni az áfát. Szerintem.


Én most így hirtelen így könyvelném, de minden utána járás nélkül írtam, hátha ötletet legalább tudok adni.

2014. máj. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Idén lekönyvelném pótlékkal együtt, és így az idei eredményt növelni fogja. Esetlegesen a 2013-at, ha még nem adtad be.
2014. máj. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Úgy könyveld le, mintha mostani minuszos számla lenne, hisz mindent érintenie kell. Ne bonyolítsd túl. ;)
2014. máj. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Beszéltem közben az apehos nővel, és a határozat nem fog megérkezni, így 2013-ba már nem tudom beletenni. (pedig ő állította még 2 hete, hogy megkapjuk, és még 2013-ban kell helyretenni)

Megfogadom a tanácsot, és 2014-ben így fogok csinálni! Szép napot!

2014. máj. 23. 06:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!