Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kaphatok-e vagyonosodásit és...

Kaphatok-e vagyonosodásit és ha igen, mivel kell számolnom?

Figyelt kérdés

Külföldi saját tulajdonú cégből fogok felvenni havi rendszerességgel osztalékot. Minden hónapban Forint-ban számolva milliós tételt. Tisztában vagyok vele, hogy 16% SZJA-t plusz 450,000Ft EHO-t kell ez után fizetnem és ezt meg is fogom tenni, nem akarok trükközni!


A kérdés a következő: bérelt lakásban élek, autóm nincs, nem tervezek ingatlant venni sem autót, sem semmi ilyen nagy értéket. Semmi extravagáns kiadásom nincs és nem is lesz leszámítva pár drágább vásárlást, utazást, ruhák, éttermi számla, stb. Huszas éveimet taposom.


Kaphatok-e vagyonosodásit csak azért, mert "sok" pénzt keresek és "fiatal" vagyok, habár nem élek extravagáns életmódot? Mégegyszer mondom, nem trükközöm, tehát félnivalóm nincs, csak kíváncsi vagyok mégis mire számítsak? Miket kérdeznek egy ilyen vizsgálat során? Meddig visszamenőleg kérdezhetnek? Hogy zajlik ez az egész?



2014. máj. 23. 23:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%
A kockázatát mérsékelheted ha kevset használod a bankkártyád és kpben fizetsz (ne látják mire mennyit költesz, főleg külföldön). Ha tényleg szabályosan intézed a dolgokat akkor a vizsgálat esetén elég elküldened a könyvelődet (vagy ügyvédet), ő majd bemutat minden bekért adatot és intézkedik. Általában 5 évre visszamenőleg vizsgálhatnak.
2014. máj. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%

Ha nem trükközöl, akkor mitől félsz? Hiszen számot tudsz adni a keresetedről.


Amúgy ez elég kispályás pénz a vállalkozókhoz mérten.

2014. máj. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Más szavakkal: eddig semmilyen jövedelmem nem volt soha. Találtam egy jó lehetőséget és a félretett pénzemet belefektettem. Tizen éves korom óta gyüjtöttem tudatosan de utólag már látom, hogy egy valamit elszúrtam: nem bankszámlára, hanem az otthoni széf-be.


Jelenleg úgy néz ki, hogy havi $20,000 körüli összeget tudok kivenni a cégből, ezután be fogok fizetni 3,200 dollár SZJA-t (persze Ft-ban) és évi 450,000 EHO-t.


Habár nem tudják azt mondani, hogy ekkor vagy akkor sokat költöttem miközben nem volt jövedelmem, hiszen tényleg nem volt jövdelmem és tényleg nem is költöttem eddig semmire, tehát emiatt nem félek. A gondom az, hogy mit mondok, miből vettem ruhát, élelmiszert és egyéb hétköznapi dolgokat magamnak? A valóságban a családom segített, mert még fiatal voltam, de ezt papirok nélkül nem hiszem, hogy elfogadják, miközben havi 4 millió Ft-nyi összeg fog beérkezni a számlámra?


Ami engem előre is zavar, hogy marha nagy a kontraszt a semmi jövedelem és havi 4+ millió Ft között. Nyílván azt is megkérdezik, hogy miből csináltam a céget külföldön stb. és bár tényleg a széfben felhalmozott egyébként nem kevés pénzből, ezt hogy a francba igazolom?

2014. máj. 24. 01:26
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

Ne izgulj!


Te kispályás vagy :)


"A gondom az, hogy mit mondok, miből vettem ruhát, élelmiszert és egyéb hétköznapi dolgokat magamnak?"


Na EZT nem fogják megkérdezni. Inkább azt, miből vettél 300 milliós házat, és miből parkol 3 Ferrari a garázsban. Azt a kutya nem nézi, hogy akciós párizsit vagy olasz sonkát raksz a kosaradba :)

2014. máj. 24. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
Nem is értem, ha ilyen tudatlan vagy, hogyan tudtál ilyen üzletet összehozni. Hiszen magad írod, hogy adózni fogsz belőle. AKkor meg mi a para? LOL
2014. máj. 24. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nagyon sok rémtörténetet olvastam / hallottam a Magyar adóhatóságról és lévén külföldi cégről beszélünk, az itteni NAV-os dolgokkal nincsen tapasztalatom.


Mindegy, lényeg az, hogy ha normálisan befizetek a jövőbeli jövedelmem után majd mindent és nincs semmi extra költés a múltban, akkor nincs gond!?


Még mindig egy kicsit az zavar, hogy bizonyítom be, hogy miből lett a cég, az az honnan lett rá a pénz, mert azt olvastam, hogy az én esetemre vennek leginkább kihegyezve, nevezetesen arra, hogy családi pénzekből (szülők, nagyszülőktöl kapott pénz) plusz még 8 évvel ezelőtt eladtam pár értéktárgyamat az expressz-en de, hogy ezeket hogy bizonyítom....


Remélem értitek, hogy arra keresem a választ, hogy mit mondok ha megkérdezik, hogy miből alapítottam a céget és az én esetemben az igazság gyanút kelthet, legalábbis a neten ezt írják mindenhol.

2014. máj. 24. 02:11
 7/14 anonim ***** válasza:
49%
Ne parázz! Fizess rendesen, és nem fognak zaklatni.
2014. máj. 24. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
38%

Vagyonosodási vizsgálatnál az elmúlt 5 évre vonatkozóan tesznek fel kérdéseket. Van rá egy formanyomtatvány, amit kitöltve "bekérnek".


Ha ott tudsz feltüntetni rengeteg jövedelmet, vagyontárgyat, amit előtte rendesen leadóztál, és fedezheti a költéseidet, akkor nem fognak zaklatni.


A cég vásárlásával kapcsolatban pedig ha nagyon kevernek, akkor bárki igazolhatja, hogy akár adott Neked kölcsön X. Y. összeget (arra vigyázni kell, hogy ilyenkor valóban legyen mögötte adózott jövedelem, különben a kölcsönadót kezdik vizsgálni, hogy vajon miből?), és a szüleid is tanúsíthatják, hogy anyagilag segítették az indulásodat akár éveken keresztül is. Ezek a dolgok életszerűek!

Az ingóságértékesítés is megállja a helyét, ha az általad elmondott időszakban - ha kellett - befizetted utána az SZJA-t, ha pedig adómentes volt, akkor meg pláne.


Persze ha a cégbe 10 milliót fektettél, akkor azt már nehéz 25 évesen, semmi jövedelem, csak néhány cucc eladásának magyarázatával kidumálni...:)


A nagyságrendet Te tudod, mi nem.

2014. máj. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%
Ha legális a jövedelem, akkor azt az szja-ban bevallod, az adót befizeted és nem kapsz vagyonosodási vizsgálatot.
2014. máj. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
58%

Így van, nem fogsz kapni.

Akkor kaphatnál ha azt látnák, hogy a költekezésed magasabb, mint az adózott jövedelmed, de ez esetben erről nincs szó.

2014. máj. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!