Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha átment egy nagyobb összeg...

Ha átment egy nagyobb összeg a bankszámlámon, akkor be kellett volna jelentem a NAV-nak?

Figyelt kérdés
Bizonyos okok miatt csak nekem tudtak utalni, viszont nem volt semmi közöm a pénzhez. A NAV vissza tudja követni? Nem írtam bele az adóbevallásba, ebből lehet gondom?

2014. máj. 28. 20:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Lehet bizony. Ezt hívják pénzmosásnak.
2014. máj. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem az, mert az illetőnek akinek oda kellett adnom, nem volt (nem volt jó) a bankszámlája. S távolabbról jött a pénz, mint hogy elmenjünk érte autóval.
2014. máj. 28. 21:13
 3/16 anonim ***** válasza:
58%
És szerinted ez kifogás a NAV-nak? :D
2014. máj. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
43%
Nem kell bejelenteni, és nem lesz tőle semmi bajod! :)
2014. máj. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
és továbbutaltad, vagy kivetted a pénzt KP-ban az embernek?
2014. máj. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

KP-ban vettem ki.

A bankszámla forgalmam nem érdekli a NAV-ot? Ha valakit elkapnak akkor mire alapozzák? Mert elég nagy pénzről van szó és szimpla jóakarásomból, nem akarom megütni a bokám

2014. máj. 28. 22:23
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha Kp-ben vetted ki, akkor az már problémás lehet, mert a bejövő utalásnak nyoma van, hogy mit csináltál a pénzzel annak már nincs, így feltételezhetik, hogy neked származott jövedelmed. Nem egy szerencsés történet az biztos.
2014. máj. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%
Ne aggódj, ha kellően nagy összeg volt (nem tudom pontosan, talán 2 millió fölött) a bank hivatalból jelenti a NAV-nak.
2014. máj. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
hát majdnem 1,4 millióról volt szó
2014. máj. 29. 01:19
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Aggályos...


Azt tanácsolom, hogy azzal a bizonyos illetővel írjatok egy átvételi elismervényt, amelyben Ő elismeri, hogy X. Y. napon Tőled átvett akárhány millió forintot, majd leírni pontosan a történetet. Vagyis hogy akármelyik napon a Te bankszámládra tévedésből érkező összeget, mely eredetileg "Buga Jakabot" illeti Tőled átvette.

Személyes adatok szerepeljenek rajta!


Dátum rá, kettőtök aláírása, mint átadó és átvevő.

Nem árt, ha két tanú is aláírásával, adataival igazolja...

2014. máj. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!