Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Félretájékoztatás jogviszonnya...

Félretájékoztatás jogviszonnyal kapcsolatban - ki a hibás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Másfél éve elnyertem egy ösztöndíjat az egyetemen (részletekbe nem mennék bele). Mikor kiértesítettek, küldtek egy hivatalos levelet, amiben tudatták a jó hírt, illetve beleírták, hogy X törvény Y paragrafusa szerint ezt a poszt főállású közalkalmazotti jogviszony, ami mellett más főállásból származó bevétellel nem rendelkezhetek.

Én mellékállásban voltam mellette vállalkozó.


Most szerettem volna igazolást kérni erről a jogviszonyról, mert könyvelési dolgokhoz hiányzott. Az egyetemen felhívtam 100 különböző osztályt, egységet, stb, é mindenki passzolta a dolgot. Végül kiderült, hogy az a tájékoztatás, amit az egyetem küldött, és miszerint főállású közalkalmazott vagyok, teljesen téves, nem voltam főállásban.

Így a vállalkozásom kellett volna, hogy főállású legyen. Így persze kevesebb adót fizettem be, mint kellett volna, és elmaradásom van, ki kell fizetnem.


Kérdésem, hogy hivatalosan lehet-e, vagy érdemes-e az egyetemre "mutogatni" a dologban? Hiszen feketén-fehéren leírták ezt a dolgot a főállásról, a szabályzatban is benne van.

Nem érzem jogosnak azt, hogy nekem kelljen most többszázezer forintot kifizetnem, hiszen félre lettem tájékoztatva, de nagyon durván.


Mit tennétek? Mit lehet tenni?



2014. jún. 2. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:
a vállalkozás kezdetén kellettvolna hivatalos igazolást kérned a jogviszonyodról. amit kaptál az csak tájékoztatás volt tehát nem lesznek hibásak.
2014. jún. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A vállalkozásban beálló jogviszonyváltozásokról senki nem kér igazolást. Nekem is csak véletlenül kell most, az egész ügy véletlenül bukott ki.

Azért el lehet képzelni, hogy kapsz a tanulmányi igazgatóságtól egy papírt lepecsételve, aláírva, amiben személyesen neked elmondják, hogy vedd tudomásul, hogy ez vonatkozik rád, akkor azért elhiszed, és meg se fordul a fejedben, hogy nem igaz.

Szóval enyhén átvágva érzed magad, mikor kiderül, hogy hibásan küldtek ki egy papírt, amivel neked anyagi kárt okoztak.

Persze ez nem az az ország, ahol ezzel kezdeni lehet valamit, már akkor sejtettem, mikor kiírtam a kérdést...

2014. jún. 2. 22:42
 3/6 A kérdező kommentje:

bocs,

#A vállalkozásban beálló jogviszonyváltozásokHOZ

nem kérnek igazolást.

2014. jún. 2. 22:44
 4/6 anonim ***** válasza:
a vállalkozáshoz kell egy igazolást kérni a munkáltatódtól, hidd el, hogy ott megfizetik utánad ajárulékokat. Na te ezt nem kérted ki.... itt hibáztál, de nagyot
2014. jún. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

:)

Ki kér mit?

Senki nem kért semmit.

Én meg naiv voltam.

De elsősorban szerintem az egyetem menjen a sunyiba.

2014. jún. 3. 20:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon hasonlóan jártam, én is keresem a kiutat...
2014. jún. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!