Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem voltam bejelentve mellékál...

Nem voltam bejelentve mellékállású vállalkozóként, mire számítsak? I

Figyelt kérdés
tavaly vègig mellékàllású vállalkozó voltam, azonban a főállásomban 5 hónapig nem voltam bejelentve, csak a TB-t fizette utánam a cég. jövőhéten tudok csak beszélni a könyvelőmmel, addig is valaki tud nagyvonalakban segíteni hogy mire számíthatok? (a cegtol kaptam berpapirt, munkaszerzodest, adobevallashoz papirokat stb. tehat bizonyitani tudom hogy onhibamon kivul jott ez igy ki..)
2014. jún. 7. 07:13
 1/4 anonim ***** válasza:

És erről a napokban szereztél tudomást?

Január vége-február közepe volt a munkáltatók részére a határidő, hogy a dolgozók részére az előző évről az összesített jövedelem-igazolást kiadják. Abból már világosan látszik, hogy hány hónap adatait tartalmazza az igazolás.


Másrészt ha év közben volt 5 hónap kihagyás a jogviszonyodban, akkor is kellett erről papírt kapnod, hogy egy időponttól kezdve megszüntették a hivatalos jogviszonyodat, kellett kapnod tőlük u.n. "Kiléptetős" papirokat, stb. stb. és amikor visszaállították, akkor kellett a munkaszerződést ismét aláírni...


Szóval több alkalommal, több oldalról is kellett erről tudomást szerezned... és a vállalkozásodban ennek megfelelően kellett (volna) bejelentéseket-bevallásokat-befizetéseket teljesítened!!!

2014. jún. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
most neztem meg ugyfelkapun a jarulekadat kivonatot es ugy jottem ra. a ceg -mint irtam is- minden papirt adott mintha hivatalosan be lettunk volna jelentve. adobevallashoz papirok, munkaszerzodes, berpapir havonta.
2014. jún. 7. 10:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor hol hiányzik az 5 hónap munkaviszony???
2014. jún. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

hol hiányzik? ennyire érthetetlenül írtam le?

A NAV-NÁL hiányzik.

Mintha én mondanám neked hogy mostantól be vagy jelentve, nyomtatok papírokat megkapod pecsételve stbstb. de a hivatal felé semmit nem jelzek..

2014. jún. 13. 00:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!