Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nav inkasszó esetén, készül...

Nav inkasszó esetén, készül erről jegyzőkönyv, dokumentum, számla vagy csak állam bácsi tetszése szerint kirabolt egy szerencsétlent? (engem)

Figyelt kérdés
2014. jún. 8. 16:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A NAV-végrehajtás első körben inkasszó – a tartozás összegére vonatkozó fizetési meghagyás – kibocsátásával kezdődik. A bankszámlanyitásra kötelezett személyek – legyenek magánemberek vagy vállalkozók – valamennyi bankszámlája az adóhatóság rendelkezésére áll, mivel a bejelentési kötelezettség révén az adóhatóság azokat nyilvántartja. A bejelentett bankszámlával nem rendelkezők bérét, nyugdíját, egyéb járandóságait letilthatja a hivatal. Az erre vonatkozó jogszabály meghatározza a letiltás mértékét, amely általában a járandóság 33–50 százaléka lehet. Amennyiben ez a végrehajtás eredménytelen, következik az ingóságok számbavétele, végül az ingatlan végrehajtás alá vonása, törvényi keretek között.
2014. jún. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az volt a kérdésem, miután leemelték az összeget amit ők határoztak meg KÉSZÜL E ERRŐL DOKUMENTUM ?
2014. jún. 8. 17:53
 3/17 anonim ***** válasza:

Nem, miért készülne?

A NAV mielőtt leveszi a pénzt, fizetési felszólítást küld. Többet is. Ha az adós nem reagál a felszólításra, nem kér részletfizetést, semmi módon nem veszi fel a kapcsolatot a NAV-val a tartozás miatt, a NAV inkasszót rendel el, és azonnal leveszi a pénzét. Idővel majd menni fog a NAVtól levél, hogy inkasszó után mennyi tartozásod van még, illet ve kapni fogsz levelet akkor is ha lenulláztad a tartozásodat.

Nem köteles, és nem szoktak semmiféle elismervény adni, mert már korábban tájékoztattak a tartozásodról.

2014. jún. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A nav nem küld fizetési felszólítást, mert elvileg önadózás van. Folyamatosan bárki hozzáférhet már a saját adófolyószámlájához, amiről informálódhat. Évente egyszer a tartozásokat papír alapon adófolyószámla formájában kiközlik. Ennyi történik. A végrehajtásról -amennyiben az inkasszó- külön jegyzőkönyv nem történik, a beszedett összeget az adózó folyószámlájára felkönyvelik. Ha ingó foglalás van, akkor arról adnak papírt hogy mit vittek el, majd ha értékesítették, kapsz szintén egy elszámolást hogy abból mennyi folyt be, mennyi a végrehajtási költség és mennyit írnak jóvá az adófolyószámládon.
2014. jún. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A LEGUTÓBBI HOZZÁSZÓLÓNAK VAN IGAZA SEMMIFÉLE FELSZÓLÍTÁST NEM KAPTAM, SŐT ÉPPEN BEFIZETTEM AZ ÖSSZES ADÓSSÁGOMAT ÉS SAJÁTSÁGOS MÓDON MÁSNAP INKASSZÓT IS KAPTAM (?) UGYANARRA, MOST MEG KÖNYÖRÖGHETEK TELEFONON HOGY ADJÁK VISSZA A KÉTSZER BEFOLYT ÖSSZEGBŐL AZ EGYIKET. Az állam ez esetben elvetemült galád ellenségként viselkedett velem.Remélem lesz alkalmam törleszteni.
2014. jún. 8. 23:35
 6/17 anonim ***** válasza:

Miért kiabálsz??? Csupa nagybetűvel írni kiabálást jelent.


Ha az esedékességig a kötelezettséget az adózó nem fizette meg, rövid időn belül számíthat inkasszóra, mivel az adóhatóság előzetes értesítés nélkül kezdi meg a végrehajtást, amelyre a hatályban lévő jogszabályi előírások feljogosítják.


Vagyis a NAV figyelmeztetés nélkül is inkasszózhatja a számládat ha befizetési kötelezettségedet nem teljesítetted.

Ha időközben rendezted a befizetésedet, akkor menj be a NAV-hoz, és mutasd be a befizetési elismervényeket, amikkel igazolod, hogy időben rendezted a tartozásodat. Ebben az esetben a NAV visszautalja a levont összeget.

2014. jún. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést. Nyilván a NAV tudja, mennyit vont le tőled, illetve a számlavezető bankod is tudja ugyanezt. Mit vársz, díszes oklevelet a levont összegről?
2014. jún. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%

Ezek szerint tudtál róla, hogy van tartozásod, vagyis korábban már kaptál felszólításokat, vagy folyószámla-egyenlegközlőket, hogy mennyi adó-hátralékod van!

Ezek alapján a nav mai gyakorlata:

1. Benyújtja az inkasszót a bankszámládra. A bank jogszabály szerint nem tehet mást, mint a rajta levő pénzt átküldi a navhoz. Erről egyébként fog neked bankszámla-kivonatot küldeni!

2. A nav ezek után küld neked egy levelet, hogy nyilvántartása szerint x adónemeken, y összegű tartozásod van, melyre inkasszót nyújtott be. (Amikor még fordított sorrendben csinálta = először levél, majd inkasszó, a honpolgár kivette a pénzét a számlájáról, és a nav nem tudott mit elvinni!)

3. Ha van ügyfélkapud, meg tudod nézni = Ebev szolgáltatásokon belül, folyószámla-kivonat tételesben lekérve, figyeld hogy mikor lesz felkönyvelve egyrészt az az összeg, amit ők inkasszóval leemeltek, másrészt az az összeg, amit te is befizettél, az egyes adónemeknél jelentkezni fog a "túlfizetés" egyenleg.

4. Majd ekkor 17-es nyomtatvány beadásávál tudod visszakérni leggyorsabban a saját pénzedet

2014. jún. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Mégegyszer ha nem lett volna világos.

Bementem a Navhoz ,tájékozódtam a hátralékomról és befizettem.

Másnap inkasszót foganatosítottalk ellenem és a befizetett

167 000 forint után még 107 000 forintott levettek.

Ez múlt kedden volt utána még telefonálásaim eredményeként a feleségem 28 000 forint hátralékát is befizettették velem.

Ma hétfő van és még mindíg nem jött vissza a 107 000 forintom.

A kulákokkal bántak így a szocializmusban.

Semmiféle papírt nem kaptam postán.

Ez egy nagy SZAR nem jogállam.

2014. jún. 9. 09:28
 10/17 anonim ***** válasza:
Elolvastad, amit a legutolsó válaszoló írt, vagy csak tolod a jól kitalált szövegedet?
2014. jún. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!