Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adószámos magánszemélynek...

Adószámos magánszemélynek kell-e valamilyen "engedély" az interneten történő árusításhoz?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, ha valaki kiváltja a vállalkozói igazolványt, el kell mennie a kamarába és a kötelező kamarai tagságon felül be kell fizetnie egy összeget (talán 10.000.- Ft-ot) azért, hogy legyen jogosultsága az interneten is árusítani a termékeit.Adószámos magánszemélynek is kell valami hasonló? Itt ugye kamarai tagság nincs. A neten való rendszeres árusítást kötik-e valamilyen feltételhez?
2014. júl. 2. 08:05
 1/5 anonim ***** válasza:

jajj...

Kereskedelmi tevékenységet NEM adószámos magánszemélyként, hanem válallkozóként vagy céges formában lehet végezni.

Tehát a tevékenység jellege kizárja azt a formát, amit te választanál.


Tehát amint vállalkozóvá válsz, végezheted a tevékenységet, de akkor nem csak a kamarai díj van, hanem ennél azért nagyon járulékok, adók :)

Tessék utána nézni.


Ha kereskedsz valamivel, akkor azt üzletszerűen, haszon reményében teszed, vannak felmerülő költségeid, bevételeid, egyéb ráfordításaid, vélhetően hasznod is- ez a vállalkozás lényege :)


Igen, fizetni kell érte, nem is keveset.

A boltot, netáruházat stb. üzemeltető vállalkozók vagy cégek is így csinálják.

2014. júl. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Rosszul tettem fel a kérdésemet, vagyis nem írtam le pontosan hogy miről van szó. Munka mellett, szabad időmben kézműves tevékenységet folytatok. Időhiány miatt annyit nem termelek, hogy érdemes legyen elvinni vásárba, de amikor felteszem a netre a képeket, gyakran akad érdeklődő aki szeretné megvásárolni. Ehhez a tevékenységez javasolták, hogy legyek adószámos magánszemély, viszont rendszeresen szeretném feltenni a netre az elkészült tárgyakat, vannak erre különböző fórumok.

2014. júl. 4. 01:31
 3/5 anonim ***** válasza:

NEM lehetsz adószámos magánszemély.

Kereskedelmi tevékenység vállalkozói engedély birtokában végezhető.

Ha nekem nem hiszel, akkor a netjogáron ingyenesen megtalálod a jogszabályokat.

2014. júl. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3/3 köszönöm a választ!


Hiszek Neked, de úgy gondolom ez nem kizárólag kereskedelmi tevékenység. Először elkészítem a terméket, nem titok: kerámia, de ezt el is kellene adnom. Mivel a főállásom mellett csinálom, nem tudok annyit termelni, hogy érdemes legyen elmenni vele vásárokba, de szeretném értékesíteni, mert különben mi a fenének csinálnám.Egy időután már minden ismerősnek van bőven. Néhány internetes oldalon láttam, pl. Meska, hogy kézműves terméket értékesítenek rendszeresen, kis mennyiségben, nem kizárólag főállású vállalkozók. Tehát ez nem olyan dolog, hogy veszek valamit és azt tovább adom, kereskedek vele, hanem én állítom elő. Így sem lehet adószámos magánszemélyként?

2014. júl. 6. 09:32
 5/5 A kérdező kommentje:
Bocs, a 3/4 nek köszönöm!
2014. júl. 6. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!