Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Július 3-tól vagyok adószámos...

Július 3-tól vagyok adószámos magánszemély. Mikor kell először adóelőleget fizetnem és mely időszakra visszamenőleg?

Figyelt kérdés

2014. július 1-től 2014. szeptember 30-áig kiállított bevételeim után kell a 90%-nak a 16%-át befizetnem vagy az október 1-jén keletkező bevétel után is októberben adózom? Hogy megy ez pontosan? És amúgy milyen számlaszámra kell fizetnem és milyen közleménnyel? Kapok erről majd valami felvilágosítást levélben a NAV-tól? Nincs könyvelőm és nem is szeretnék ha megtudom én is oldani a dolgokat. Mennyi bevételnek kell keletkeznie egy 1/4 év alatt ami után már kötelező előleget fizetni?


Sok-sok kérdés. Örülnék ha valaki vagy valakik segítenének megválaszolni ezeket.



2014. júl. 3. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Július 3-tól kell adóznod, negyedévente. Vagyis az első alkalom októberben lesz, a megelőző 3 hónapról.
2014. júl. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szabó Zoltán 47 ***** válasza:

A számlaszámokat megtudhatod a www.nav.gov,hu vagy az www.apeh.hu honlapról. A NAV-tól nem kapsz automatikusan semmilyen felvilágosítást, de ha bemész és kérdezel felvilágosítanak. De azt ajánlom, hogy menj el egy könyvelőhöz, az nap mint nap ezt csinálja, ért hozzá és pillanatok alatt néhány ezer forintért megoldja neked. Azt az időt amit meg az utánajárásra fordítanál, fordítsd a saját vállalkozásod működtetésére - amihez Te értesz, és többet megkeresel mint amit a könyvelő elkér érte.

A suszter maradjon a kaptafánál, vagyis nem kell polihisztornak lenni.

2014. júl. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én csekket szoktam kérni, és azon fizetem be.

Az utalást nem ismerem, nem úgy szoktam. Könyvelő nem kell, számlatömb viszont kellhet, ha nem megbízásos szerződéssel dolgozol. Minden bevétel után kell adóznod a 16%-ot.

2014. júl. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, és könyvelést nem kell vezetni, ha nem jelentkezel be az ÁFA körbe, csak a számlatömböt megőrizni.
2014. júl. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Itt vannak számlaszámok: [link]


Melyik kell nekem? Van egy pár. :)

2014. júl. 3. 23:05
 6/6 A kérdező kommentje:
Zöld pacsi ment mindenkinek. Köszi!
2014. júl. 3. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!