Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ösztöndíj megadóztatása?

Ösztöndíj megadóztatása?

Figyelt kérdés
Ebben az évben augusztusig bejelentett munkahely által munkabért kapok, de szeptembertől már nappali oktatásban veszek részt és csak ösztöndíjat fogok kapni.(munkahely bér 2014.08.20-al megszűnik). Kihatással lesz ez a következő adóbevallásnál? Szinte biztos, hogy akkor fizetnem kell pluszban? Eddig minden évben 0Ft-ra jött ki.
2014. júl. 6. 14:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ösztöndíj után nem kell adózni.
2014. júl. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Beszámítják az ez évi adóba az ösztöndíjat is? Adómentességet kapok erre?
2014. júl. 6. 15:56
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Ösztöndíf után is adózol, nekem is kellett.
2014. júl. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
A minimálbért meg nem haladó összeg ösztöndíj esetében NEM adóköteles, csak az afeletti rész.
2014. júl. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez mióta változott meg? Én úgy tudom/tudtam, hogy az ösztöndíj nem adóköteles, és egy pár éve az adóalapot sem növeli. De lehet időközben módosult.
2014. júl. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%
SZJA-t vonnak, mind1 mennyit kapsz. amikor 20-at kaptam akkor is vonták, meg amikor 110-et akkor is.
2014. júl. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Még mindig azt mondom, hogy NEM adóköteles. Nem tudom Te mit hogy csinálsz, utolsó!
2014. júl. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha nagyon akarod, akkor lefényképezem a (nem tudom mi a neve, a hiányzások meg mindenféle összeg van rajta, olyan mint a bérpapír) a papírt amit kaptam az ösztöndíjról. Oda is le van írva, hogy SZJA-ra vonnak.
2014. júl. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem kell lefényképezned, elég ha egy jelenleg hatályos jogszabályt mutatsz erről, mert tudtommal ilyen nem létezik.
2014. júl. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy az nem ösztöndíj, ami után adózol. Bizonyára másnak van elkönyvelve, csak "ösztöndíj"-nak becézik.


Az ösztöndíj nem adóköteles, adóalapot nem képez.

2014. júl. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!