Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan fizet a NAV-ellenőr a...

Hogyan fizet a NAV-ellenőr a kiváltságaiért?

Figyelt kérdés
A NAV- ellenőr fizet vagy adózik valamilyen formában a szolgáltatásért, vendéglátásért, fodrászatért, manikürért, plasztikai műtétért, fogpótlásért, akármilyen kisebb vagy nagyobb megkapott szolgáltatásért? Ő személyesen kedvezményezett - kell személyesen fizetnie vagy adóznia ezután?

2014. júl. 22. 16:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A kérdés nekem kicsit zavaros, vagy csak valamiért nem értem.


Van egy ellenőr, aki ha magánszemélyként bemegy a fodrászhoz, akkor fizetnie kell érte. Ez csak természetes.


Ha, mint ellenőr, munkavégzés közben teszi, akkor nem kell fizetnie érte, hanem a kapott ellenőrzési jegyzőkönyv birtokában rendezi el könyvelésében a szolgáltató annak az árát, amit az ellenőr igénybe vett.


Ez érdekelt volna?

2014. júl. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Engem a szolgálatban kapott előnyök utáni adózás érdekel. Nyilván nem járhat az ellenőr csak fodrászhoz, mert egyszer megvan a frizura, másnap nincs miért fodrászhoz menni, akkor mehet a fogorvoshoz. Megvan a foga, akkor mehet zsírleszívásra. Szóval mindenképpen kell egy személyes szükséglet és nagyon meg kell gondolni, hogy privát egyáltalán igénybe vegyen valamit, mert ezzel beszűkíti az ellenőrzési lehetőségeit. Az ellenőrök egymás között felosztják, kinek mi kell? Csak olyan szolgáltatást tudnak ellenőrizni, amire személyesen szükségük van, de ezzel elképesztően megnő a természetben kapott fizetésük. Erre vonatkozik a kérdésem, hogy fizetnek vagy adóznak-e ezután.
2014. júl. 23. 08:34
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem a kérdező vagyok, csak egy 67 éves, sok mindent megélt ember. A válaszadó nem értette a kérdést, én pedig a választ. Hogyan lesz megfogható ellenértéke (értsd: money....) a szolgáltatónak, a könyvelési manőver után? Ha a NAV-os egy kicsit rosszindulatú, a szolgáltatóba bele tud kötni (van kalapja, nincs kalapja), akkor a kedves szolgáltató jelentős mínuszt (büntetés) könyvelhet el, de a NAV-os levágott haja már nem kerül vissza a fejére.
2014. júl. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az első válaszoló értetlenkedése sejteti, hogy az élősködést munkaköri kötelességnek veszik a NAV-nál. Ezt nem állítom, csak gyanítom. Remélem, van erre valami elfogadható válasz. Egy földi halandó évekig spórol egy új fogsorra, a NAV-os odamegy, megkapja, leleplezi a fogorvost, aztán senki nem veri ki a szájából az új fogát. Ezzel nem vonom kétségbe az ellenőrzés szükségességét, csak egyszerűen kiváncsi vagyok a szabályokra. Kedves NAV-ellenőrök vagy valaki, aki ismeri a tevékenységet és van annyi esze, hogy értse a kérdést, kérek szépen egy érthető választ.
2014. júl. 24. 08:06
 5/13 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nincs annyi eszem, hogy értsem a kérdést, de talán azért van ez, mert nem gondolnám, hogy az adóhivatalon belül egy felettes arra ad írásbeli utasítást az ellenőr munkavállalójának, hogy készíttesse már el a protkóját a fogorvossal csupán az adóellenőrzés keretén belül, mert milyen jól fog Ő is, és az állam is járni...:)
2014. júl. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de nekem meg annyi eszem nincs, hogy felfogjam, mi nem érthető a kérdésen. Adóellenőr vagy? Van néhány kollégád, akikkel összedughatnátok a fejeteket, hogy megfejtsétek, mit is akarok kérdezni? Megpróbálom egyszerűsíteni. Elmegy az adóellenőr a fodrászhoz, kap egy tökéletes zöldre festett tupírt, kívánságának megfelelően, de a fodrász nem ad számlát. Az adóellenőr nagyon helyesen lecsap, feljelent, de magával viszi a zöld tupírját. Fizet valamiképpen a zöld tupírért, vagy nem? Talán az a pénz, amit számla nélkül odaadott az ő saját privát pénze? Nem tudom, ezért kérdezem. Nincs semmiféle sanda gyanúm, csak tudni szeretném.
2014. júl. 26. 09:42
 7/13 anonim ***** válasza:

Ne haragudj Kedves Kérdező, de pontoan ezt taglaltam, vagyis:


Magánszemélyként bemegy a fodrászhoz, daueroltat, fizet, de nem kap nyugtát. Nem kapja elő az adóellenőri igazolványát, mivel nincs rá írásos "parancsa", hogy Julcsit ilyen formán aznap ellenőrizze. Maximum másnap tippet ad a felettesének, hogy Julcsinál gondok lehetnek, jó alany bírság fizetésére, és egy másik alkalommal adóellenőröket küldenek ki daueroltatni hozzá. Ez esetben, a "büntény" elkövetése után felvesznek egy jegyzőkönyvet, nem fizetik ki a szolgáltatást az ellenőrök, de a fodrász a jkv. alapján le tudja könyvelni a meg nem kapott összeget a könyvelésében.


Mindenféle ellenőr nagyon szigorú belső szabályzatok és törvények alapján dolgozik. Vagyis felettesi utasításra. Ha valamire nem kap utasítást, akkor önként és dalolva nem "lövöldözhet". Ha egy piacon való árusítás ellenőrzésére kapnak utasítást, akkor sem egy 80 ezer forintos ruha vásárlását fogják ellenőrzés alá vonni, hanem mondjuk egy törölközőt vesznek az eladótól. És mindig legalább ketten vannak, nem egyedül. Ez szabály!


Megfelel a válasz?

2014. júl. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Sajnálom, de még mindig nem kaptam választ. Nem azt kérdezem, hogy a szolgáltató mit kap és mit nem kap, hanem azt, hogy az ellenőr, aki előzetes tippelés vagy akárhogy igénybe vesz egy szolgáltatást, hogyan fizet vagy nem fizet a kapott szolgáltatásért. Az is mindegy, hogy 800 vagy 80000 forint az érték. Egy fodrásznál például nem lehet a "legolcsóbban" megúszni, legfeljebb el lehet kerülni az extrákat. Mellesleg az ismerősöm, aki ezt a kérdésemet ihlette, csak egy látogatót kapott, a szolgáltatás jellege miatt furcsa is lett volna, ha ketten jönnek, de ez mellékes (fodrász, de nem ő kért meg a kérdésre). Lényeg az, hogy az ellenőr nem kapott számlát, de kapott egy frizurát, amit ő személyesen használ a fején szabadidejében is. Fizetett érte valahogy?
2014. júl. 28. 10:26
 9/13 anonim ***** válasza:

OKÉ! Akkor szájbarágósan írom le:


Igen, fizet az ellenőr a szolgáltatásért akkor is, amikor éppen ellenőriz egy adózót. Miután megtette és nem kapott érte nyugtát, vagy éppen kapott, de a fodrászt jelölték ki ellenőrzésre, felmutatja a "megbízását", és egy ellenőrzési jegyzőkönyv felvétele és a fodrász általi átvétele után "visszaveszi" a kifizetett összeget a "pénztárból". A jegyzőkönyv alapján pedig a fodrász könyvelésében helyére teszi a könyvelője a pénztárhiányt.


Kb. ennyi. Így megfelel?

2014. júl. 29. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
... valamint, a fején továbbra is hordott frizurát vedd úgy, hogy a béren kívüli juttatások (cafeteria) része nekik...
2014. júl. 29. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!