Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Inkasszó miatt más számlájára...

Inkasszó miatt más számlájára utaltatom a fizetésem, különben le lenne vonva az egész fizetésem, mint ahogy a rajta lévő pár ezer ft is le lett vonna. Lehetséges hogy fizetés levonást is alkalmaz a végrehajtói iroda? És valóban 50%-ot vonhatnak?

Figyelt kérdés
Elég magas összegű inkasszóról van szó sajnos több millió minuszt mutat a számlám. A végrehajtó irodát felhívtam de nem létezik a számuk, viszont személyesen ügyfélfogadás van, de még nem volt lehetőségem rá hiszen csak hetente 1x fogadnak, úgyhogy még azt se tudom hogy mitől lehet ekkora összeg, de van sejtésem hogy egy szabálysértés miatt és nem egyedül követtem el, valamint a bírósági határozaton azt tüntették fel hogy egyetemlegesen kell kifizetni a bírságot.Amúgy nem voltam jelen a bíróságon. Levélbe küldték az ítéletet. Emiatt az egész miatt pereskedni fogok ha nem érek el semmit a végrehajtó irodánál.

2014. júl. 24. 18:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Alapbol munkaver levonas szokott lenni az elso. Lehet 50% is , ha tobb mint egy tartozasod van.
2014. júl. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És ha csak az egyik van? Ugyanis nem használják mindig mind két folyamatot.
2014. júl. 24. 18:57
 3/13 anonim ***** válasza:
Fogalmazd at a kommentedet mert nem ertem. mi az hogy csak az egyik van nem hasznaljak mindket folyamatot
2014. júl. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát benne volt a kérdésbe, de leírom újra, szóval hogy, inkasszót tesznek a számlámra de fizetés levonást nem alkalmaz a végrehajtó.
2014. júl. 24. 19:06
 5/13 A kérdező kommentje:
Ez így lehetséges? Vagy több milliós "tartozás" miatt mindig felkeresik a munkáltatót?
2014. júl. 24. 19:09
 6/13 anonim ***** válasza:
Majd fog.
2014. júl. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Eleg erdekes amugy a tortenet. Az iteletben szerepelnie kellene annak, hogy minek koszonheto ez az osszeg.
2014. júl. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát az tudom már, hogy minek köszönhető ugyanis befutottam egy foci meccsre egy ismerősöm után. Már előre elterveztük. És mivel ez egy nemzetközi esemény volt így az MLSZ-nek magas bírságot kellett fizetnie az UEFA-nak. Ezt pedig most rajtam akarják behajtani, miközben az ítéletben az szerepel hogy egyetemlegesen kell kifenetnem nekem meg az ismerősömnek aki utána befutottam. Mégis úgy tűnik hogy tőlem akarják behajtani az egészet. Talán azért mert nekem van munkám és bankszámlám szóval lehet h emiatt akarják rajtam behajtani. A másik elkövetőnek meg lehet h nincs egyik sem.
2014. júl. 24. 19:40
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A bírságért egyetemlegesen feleltek. Te látszólag nem tudod, hogy ez a gyakorlatban hogyan néz ki.

Az egyetemleges felelősség azt jelenti, hogy a tartozás mértékéig korlátlanul követelhető mindkét féltől a tartozás. A bírság legyen mondjuk 200 ezer forint. A végrehajtónak 200 ezer forintot kell bevasalnia a két adóstól, de az mindegy, hogy milyen arányban. Ha neked van bejelentett munkád, a másiknak meg nincs, akkor rajtad tudja könnyebben bevasalni a pénzt. Na, ez az egyetemlegesség.

2014. júl. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Ez így lehetséges? Vagy több milliós "tartozás" miatt mindig felkeresik a munkáltatót?"


Százezres nagyságrendű tartozás miatt is felkeresi a bank a munkáltatót. És az alól nem tudsz kibújni.

2014. júl. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!