Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hány éves kortól kehet adókárt...

Anett** kérdése:

Hány éves kortól kehet adókártyám/adóigazolványom?

Figyelt kérdés
még csak 13 vagyok és meg szeretnék tanulni szépen festeni és fesztiválokon, rendezvényeken ott lenni, dolgozni. Na mist nyilván erről adózni is kell. Mire árulni szeretnék 14 leszek, és lehet e akkor már adóigazolványom vagy adókártyám (nem tudom melyik melyik, mi a különbség). Elore koszi a valaszokat nagyon fontos lenne!

2014. júl. 27. 00:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Adóazonosítód lesz. Kiváltani bármikor lehet, más kérdés hogy legálisan 15 év alatt nem dolgozhatsz, így tök fölösleges.
2014. júl. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Az adókártya néven ismert okmány az adóazonosító jelet tartalmazza, ami minden magánszemélynek van már anyakönyvezés után. Magát a kártyát igényelni lehet akármikor, mindegy az életkor. De pl. a most született gyerekek néhány hónap után meg is kapják postán. Vagyis a szülők.
2014. júl. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
én úgy emlékszem 14 éves korom betöltése után kaptam, vagy váltottam ki, már rég volt nem tudom, hogy volt a menete, de 14 az biztos.
2014. júl. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18 éves korodtól lehet adószámod, amit akkor kapsz, ha kiváltod a vállalkozói engedélyt.
2014. júl. 27. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Az állampolgároknak adóazonosító jelük van, amit az "adókártya, adóigazolvány" néven ismert lapocska tartalmaz. Ezt az "adókártyát, adóigazolványt" bármely életkorban ki lehet állíttatni az adóhatósággal. Az első ingyen van.


Adószáma gazdasági szervezeteknek, egyéni vállalkozóknak van, valamint olyan magánszemélyeknek, akik valamilyen gazdasági tevékenységet végeznek. Ha valaki gazdasági tevékenységet végez, mint magánszemély, annak az adószám kiváltása kötelező. Az adószám nem a személyt azonosítja be, hanem azt a tevékenységet, amelyet végez. Ezt szintén az adóhatóság végzi.

Egyedül az ingatlant bérbeadóknak nem kötelező ezt kiváltani, attól függetlenül, hogy gazdasági tevékenységet végeznek.


Szellemi, művészeti tevékenységet bárhely életkorban lehet végezni (lásd. gyermekszínészek), viszont a 18. életkorod betöltéséig ezzel kapcsolatban a szüleid képviselnek jogilag Téged. Tehát a bevallásodat is Ők írják alá helyetted, szerződéseket is Ők kötnek a nevedben.

2014. júl. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kb mindenki mást mondott így szerintem majd ha lesz belőle valami, akkor megkérdezem a nav-nál. Ott kell igaz?
2014. júl. 27. 11:17
 7/8 anonim ***** válasza:
40%

# 3/6 Időpont ma 01:02 / megnéztem 15. év betöltésem után kaptam. Azt tudom diák munkát akkor kezdtem.


nav.gov.hu/nav/regiok/kozep_magyarorszag/kozepmagyarorszag/helyihirek/ugyintez_km.html


[link]


Nagyon rég volt már nem emlékszem , pontosan minden részletre.


"2009. július elseje óta a 14 év alatti gyermekeknek is lehet személyi igazolványt igényelni A személyazonosító okmányt, a tb-kártyát, illetve az adóigazolványt a tervek szerint már közvetlenül a gyerek megszületése után kérvényezhetik a kismamák."


Arschloch aki pontozgat, háttértartalom nélkül okoska.

2014. júl. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondatodat nem értem utolsó válaszoló. Egyébként koszi a valaszt hasznos volt.
2014. júl. 27. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!