Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Olyan személyt keresek, aki...

Olyan személyt keresek, aki adó ügyben jártas, nem akarok adót csalni. Kb 20 éve le vagyok %-olva, bizonyos betegségekkel. Munkatáraim javaslatára, elmentem az orvoshoz. Miért?

Figyelt kérdés
kikértem a kellő papírt, és bevittem a NAV-hoz, igényeltem a betegségem v járadékom után az adó kedvezményt.Ezzel egy időben adtam be a MÁK-hoz az igényt a súlyos fogyatékosság megállapítására, amit ma elutasítottak.Közben a NAV, utalt nekem pénzt. Utána tudtam meg, hogy nem a járadék után jár, hanem a fogyatékossági támogatás után. Ami nem jár. Mit tegyek?Vissza fizetni nem tudom,mert nincs miből.De vissza kell mondnom valahogy,mert a cégem havonta 5000 ft-tal így többet utal,mivel a NAv az adő előlegből ezt nem vonja le. Segítsen valaki!! :(

2014. aug. 15. 18:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Válasszuk szét a kettőt, mert semmi közük egymáshoz.


A MÁK fogyatékossági támogatást ítél meg, ennek teljesen más feltételei vannak, mint a személyi kedvezménynek, amit a NAV-tól visszaigényeltél.

Valószínűleg olyan betegséged van, ami utóbbira jogosít, fogyatékossági támogatáshoz viszont nem elég súloys az állapotod. Ennyi.


NE aggódj, semmi probléma nincsen.

2014. aug. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 csavarka1 ***** válasza:
Mindenki aki tartósan beteg és van róla orvosi igazolása ( amit nem kell bemutatni sehol csak meg kell őrizni és majd egy esetleges adóellenőrzéskor kéri az ellenőr ) jár adókedvezmény. Havonta 5.000,-Ft-tal kevesebb adót kell fizetnie. Ezt a cég bérszámfejtője szépen a bérlapon jelzi, Önnek több pénz marad a zsebében és minden rendben van. Az adóelőleget nem a NAV számolja ki, hanem a cég ahol Ön dolgozik. Úgyhogy minden szabályos, tényleg nem kell aggódnia.
2014. aug. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!