Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha TB hátralékom van, úgy is...

Ha TB hátralékom van, úgy is tudok menni esti tagozatos iskolába? (többi lent)

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, ma elmentem orvoshoz és a kartonozóba monda a hölgy, hogy tudom-e, hogy TB hátralékom van. Eléggé meglepődtem mert igazából nemtudtam, hogy 18 év felett akkor is kell fizetni ha nincs munkám. Esti tagozatos iskolába megyek szeptembertől és az iskola honlapján írták, hogy vinni kell a TAJ kártyát. Felfognak venni a tartozástól függetlenül? Mert szeretném letenni az érettségit estin, hogy mellette részmunkaidős munkát találjak. Köszönöm a válaszokat.
2014. aug. 19. 11:33
 1/7 A kérdező kommentje:
És persze a munkából keresett pénzből kifizetni a hátralékot.
2014. aug. 19. 11:35
 2/7 anonim ***** válasza:

Az iskola nem látja, hogy van-e TB tartozásod, vagy sem. De még ha lenne, akkor sem befolyásolná a felvételed.

A TBd viszont rendezd valami módon.

Ha rászorulónak minősülsz, akkor kérelmedre a járási hivatal rendezi, de csak az igénylés időpontjától.

Ha nem, akkor magad után kell fizetned.


Ha lesz bejelentett munkád, akkortól nem kell majd fizetned.


Azt, hogy mennyi tartozásod van, ügyfélkapun keresztül meg tudod nézni az adófolyószámla kivonatodban.

Az eddig felhalmozódott tartozásra kérhetsz méltányossági elengedést/mérséklést/részletfizetést.

2014. aug. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm a választ. Hogyha megkérem készletfizetésbe, akkor érdemes megemlítenem, hogy a vőlegényem epilepsziás és le van százalékolva? Vagy ez lényegtelen?
2014. aug. 19. 12:19
 4/7 anonim ***** válasza:

A kérelemnek meghatározott tartalmi elemei vannak.

Azoknak a jövedelmét kell beleírni, akikkel együtt élsz.

Ha nem a vőlegényeddel élsz, akkor teljesen mindegy, hogy ő milliomos bank tulajdonos, vagy jövedelem nélküli; aktív sportoló, vagy tolószékes rokkant.

A vőlegény státusz amúgy sem számít sehol, ha emellett élettársak vagytok, az számít.

Itt megtalálod, hogy a NAV milyen kérelmet kér: [link]

2014. aug. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
együtt élünk már 1 éve
2014. aug. 19. 12:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy címre vagytok bejelentkezve?

Ha már 1 éve együtt éltek, a lakcímeteknek, vagy tartózkodási helyeteknek szerepelnie kell a lakcímkártyátokon.

2014. aug. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ugyanoda vagyunk bejelentve, neki ez az állandó lakcímem nekem pedig ez a tartózkodási helyem.
2014. aug. 19. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!