Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kötelező beengedni az adóellen...

Kötelező beengedni az adóellenőrt a lakásba, ha otthonában árusít valaki?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm apróhirdetés útján árul biciklilakatokat és egyéb bringás felszereléseket, kiegészítőket. A vevők a lakásába jönnek, de egyszerre nem fogad két embert, és ezt előre közli is. Így szerette volna elkerülni a próbavásárlókat. A múltkor azonban nem sikerült neki. A vevő, miután nem kapott számlát, elővette a NAV igazolványát, megmondta hogy ez próbavásárlás volt, és most be fog jönni a kollégája, hogy megkezdjék az ellenőrzést. Csakhogy az ismerősöm erre azt felelte, hogy ez egy magánlakás és nem üzlet. Ő pedig nem köteles beengedni a kedves kollégát. Visszaadta a bent lévő "vevőnek" a pénzt, visszavette az árut, és felkérte a távozásra. Erre az köszönt és elment, semmi erősködés, semmi utalás a következményekre. Jól gondolom, hogy nincsenek következmények, és az ismerősöm a lehető legjobban reagált, hogy a saját érdekeit védje? (Kérem a válaszadókat, hogy az adófizetéssel kapcsolatos moralizálást most hagyjuk.)

2014. aug. 27. 21:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
54%
Jól gondolod, jól reagált. Attól függetlenül még lehet, hogy meg fogják szopatni....
2014. aug. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
"megszopatják később" Persze, erre én is gondoltam, hogy emiatt célkeresztbe kerülhet, mint egy vagyonosodási vizsgálat tárgya. De ha lehetetlen nála kimutatni nemhogy vagyonosodást, de még pénzmozgást sem, akkor azt is bukták. A helyzet az lesz majd, hogy név szerint tudja róla a NAV, hogy üzletelget, mégse tehet semmit, mert azt bizonyítani is kellene. Jól gondolom?
2014. aug. 27. 21:35
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

tudod, a rendőrt se vagy köteles beengedni a lakásodba.

akkor mehet be ha bűncselekményt észlel vagy ha pl házkutatásra van parancsa.


NAV-osoknál ez nem tudom hogy működik, de szerintem ott is lehet valami végzést hozni, hogy legközelebb bemehessen, akár rendőri kísérettel. legalábbis szerintem.

2014. aug. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
És akkor rendőri kísérettel újra megkísérli a próbavásárlást? :))) Hátha akkor sikerül?
2014. aug. 27. 21:58
 5/23 A kérdező kommentje:
A rendőrnél is érdekes lehet ugyanez. Valóban nem mehet be végzés nélkül magánlakásba. Engedélyt kérhet a lakótól, és az beengedheti, ha akarja. Na most ez szerintem úgy szokott történni, hogy a rendőrtől elhangzik egy nagyon határozott hangnemű: "Akkor mi most bemennénk, ha nem gond!" És már meg is indulnak befelé. Ezzel ők engedélyt kértek, és aki nincs tisztában a joggal, az nem tudja, hogy nemet is lehet mondani.
2014. aug. 27. 22:12
 6/23 anonim ***** válasza:
92%
Ha a vállalkozásod székhelye a saját otthonod, akkor igen, köteles vagy beengedni.
2014. aug. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%
próbavásárlást akkor nem tartanának, de pl lefoglalnának mindenféle adathordozót, termékeket, stb.
2014. aug. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

"próbavásárlást akkor nem tartanának, de pl lefoglalnának mindenféle adathordozót, termékeket, stb."


Hasznosak a válaszok, köszönöm mindenkinek!

H az adathordozókon nyomát találják üzleti levelezésnek, árlistáknak, könyvelésnek, az bizonyítja, hogy üzletel. Tehát erre kell figyelnie az ismerősömnek.

2014. aug. 27. 23:31
 9/23 anonim ***** válasza:
86%

Most nem azért, de ez nem rohadtul mindegy?

A NAV-nak joga van ellenőrizni, hogy az ismerősöd csal-e az adóval. Lehet, hogy ideiglenesen távol lehet őket tartani, de hosszabb távon tök mindegy. Valószínűleg az ellenőr sem volt tisztában azzal, hogy mit kell egy ilyen helyzetben tennie, és nem akart bizonytalanul nekiállni keménykedni.

Amúgy ha az magánlakás, akkor mi a francért folytat ott bárki üzleti tevékenységet? Ez kissé logikai bukfenc, erre én biztos nem hivatkoznék, ha már amúgy is bajban vagyok.

Most komolyan bárki azt gondolja, hogy ezzel meg lehet úszni mindent? És ő élete végéig adót csalva árusítja ott a dolgokat? Lehet, hogy ez egy nagyon stílusos adóellenőr-elhajtás volt, lehet rajta röhögni a kocsmában, de ennyi és nem több.

2014. aug. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
73%
Azért gondolom,ha most így lebukott egyszer ezzel, akkor nem itt és nem így fogja folytatni, de amit tett arra jó volt, hogy most ezt az egy alkalmat megússza?...gondolom erre irányult a kérdés nem? Hogy ennek az egy esetnek lesznek-e később következményei? Továbbiakban számára ez az út nyilván nem lesz járható, hiszen már a NAV megfigyeltjei között lesz számon tartva...
2014. aug. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!