Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit tegyek a fekete könyvelése...

Mit tegyek a fekete könyvelésemmel?

Figyelt kérdés
Ha az éttermemben a "nemhivatalos" könyvelésemet csakis papíron vezetem, és minden dátumot 10 évvel korábbinak tüntetek fel, akkor azt nem használhatják adóelkerülés bizonyítékaként egy NAV vizsgálat során?

2014. aug. 27. 23:40
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Magyarországon? Margit! Nooormális?
2014. aug. 28. 13:06
 12/20 A kérdező kommentje:
Akkor a kedvedért holnap MINDEN vendéglátós bezár. Kicsik is, multik is. A tulajdonosaik hozzád mehetnek dolgozni? Felveszed őket? És persze az ő egykori alkalmazottaikat is?
2014. aug. 28. 13:13
 13/20 anonim ***** válasza:
jaaaa, gondoltam, hogy meg lehet ideologizálni a csalást.. :/ A sok kényszervállalkozó szegény...
2014. aug. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Jaj már mit kell itt kötözködni? Nem hiszem el! Én közszférában dolgozom olyan korrupciót látok hogy hihetetlen! Ezek után én nem bírálok senkit...
2014. aug. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Ez nem ideológia, hanem így működik a világ. Egyszerűen nem mindenki hajlandó szarért-húgyért dolgozni. Dolgozik, de csak, ha élni hagyják, és hagyják JÓL keresni!
2014. aug. 29. 09:50
 16/20 anonim ***** válasza:

"és hagyják JÓL keresni!"


Ahha! Tehát nem kenyérre, hanem kalácsra kell a pénz, amit a többiektől ellopsz! (vagy elcsalsz...)


Még rosszabb...

2014. aug. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy fordítva ülsz a lovon. Ez itt Kelet-Európa.

Akkor neked jut a kenyér és a víz. A gyerekeid hálásak lesznek, hogy ilyen életképes szülőt adott nekik a sors.

Szerinted ez az állam mennyit lop el tőled? Nem akarsz belőle valamit visszavenni?

2014. aug. 29. 10:09
 18/20 anonim ***** válasza:
79%

Az állam mennyit lop el? Mesélj, milyen adóterhei vannak egy átlag vállalkozásnak?!?


Szerintem te ülsz fordítva. Tudod az állam azért adóztatja (túl) alkalmazottainkat, mert a hozzád hasonló adócsaló vállalkozóktól nem tudja a szükséges adókat beszedni.


Ha nem csalnád el az adót kalácsra, a többségnek is több jutna kenyérre... De nem. Te lopott pénzből eszed a kalácsot, míg másnak kenyérre sem jut. És mivel ezt nem tudod büszkén felvállalni a gyerekeid előtt, jön az ideológia, hogy téged is meglop az állam, és tolvajtól lopni nem is igazából bűn... ugye?


(Az én történetem más. Én vállalkozok, és tisztességesen adózok. De ez nem tartozik ide.)

2014. aug. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

"Én vállalkozoK, és tisztességesen adózoK."

Látom, magyarul mégsem sikerült tisztességesen megtanulnod.


Meséld el nekem, a milliárdos EU pénzek is azért mennek ki talicska-számra a Kzgp Zrt-nek, mert a kisvállalkozók nem szeretnek adózni?

2014. aug. 30. 23:13
 20/20 A kérdező kommentje:
Miért van az az érzésem, csak 2010-től igaz rád, hogy tisztességesen tudsz vállalkozni? Bejött neked a Narancsvidék? Tisztára, mint a keresztanyám. Az ő feje ki se látszik a Fidesz seggéből. Sajnos ilyen rokonaim vannak :( (Én a másik oldalt is utálom, mielőtt le lennék komcsizva.)
2014. aug. 30. 23:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!