Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Őstermelőként vállalhatok e...

Őstermelőként vállalhatok e munkát hivatalosan, ha egy nyert pályázat kikötése volt, hogy főállású őstermelő legyek? Van valami hivatalos kiskapu?

Figyelt kérdés

Két éve tíz év katonai szolgálat után leszereltem.

Munkanélküliként pályáztam egy vállalkozóvá válási lehetőségre, melyet megnyertem.

Végül nem vállalkozóként, hanem őstermelőként(számomra sokkal kedvezőbb járulékfizetés) nem sokat, másfél millió forintot.Végül is talán elég lesz, csak az első pár év nehéz.

Így tavaly tavasztól főállású őstermelő vagyok, amit három évig fent kell tartanom, mint önfoglalkoztató.

A múlt évben még volt némi tartalékom, és a pár százezer első éves bevételemmel túléltem az első évet.

Az idén már két millió körül kerestem bruttóban, de ebből nem vagyok képes a számláimat, hiteleimet tavaszig(ekkor kezdenek jönni a bevételeim)kifizetni.

Lényegében szűkségem lenne valami munkára tavaszig, de hivatalosan nem mehetek el, feketén pedig manapság egyre nehezebb.

Tavaszig kellene kihúznom valahogy, és egyenesben lennék....



2014. aug. 30. 18:02
 1/1 anonim ***** válasza:
Egyszerűsített foglalkoztatással dolgozhatsz, az nem érinti a főállású őstermelői jogviszonyod.
2014. aug. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!