Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vagyonőrként vállaltam munkát...

Vagyonőrként vállaltam munkát egyszerűsített alkalmi foglalkoztatásban, adóbevalláskor 90nap után kell e adót fizetni?

Figyelt kérdés
2014. szept. 9. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
ha a napi mentes határ felett keresel, akkor függetlenül attól, hogy hány nap lesz adófizetési kötelezettséged. Ha nyolc vag ytöbb órát dolgozol, akkor biztosan a minimál fizetési szabályok miatt többet fogsz keresni attól.
2014. szept. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Aki 2014.09.09.én 23óra 15perckor válaszolt a feltett kérdésemre legyen szíves írjon ezzel kapcsolatba.


Kedves válaszadó!


Egy hónapa 15napot dolgozok vele,mivel csak annyit lehet és napi 24órát.

2014. szept. 10. 07:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt olvas el:

[link]


Tehát ha a ledolgozott napok számával szorzod a napi minimálbérrel (adott évre), akkor megkapod a rád vonatkozó keretösszeget. Ha e fölött kerestél, akkor bevallás, és az e fölötti részre be kell fizetned a 16%-os SZJA-t, ha nem, akkor adómentes, és meg csak bevallást sem kell készítened.


Az nem számít, hogy napi hány órát dolgoztál, csak mivel többet dolgoztál, mint napi 8 óra, a szabályok szerint mindenképp többet kellett kapnod, mint a napi minimálbér, tehát valószínűleg túllepted a keretösszeget.


A 90 nap az az egy munkáltató és egy munkavállaló között létrejött alkalmi munkavállalás határa, afölött nem is dolgozhatsz ugyanott, de nem befolyásolja az adózást.

2014. szept. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Így van.


Tehát az adó alól mentesített ÉVES keretösszeg egyenlő az egyszerűsített foglalkoztatásban töltött összes nap és 4.670,- Ft szorzatával. Ha a megkapott összeg alatt van az EFO-ból származó éves összes jövedelmed, akkor nem kell fizetni SZJA-t és bevallást sem készíteni. Ha fölötte kaptál, akkor a "FÖLÖTTI" részt kell bevallani és megfizetni utána a 16 % SZJA-t.


Ez teljesen független attól, hogy hány órát dolgoztál.


Természetesen, ha van másmilyen jogcímen adóköteles jövedelmed, ami bevallásköteles is, azt be kell vallani, még akkor is, ha az EFO-s jövedelmed a mentesített keretösszeget nem éri el. A többi jövedelmed bevallását ez nem befolyásolja.

2014. szept. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadó!


Aki 2014.09.10.-én 11óra 31perckor válaszolt a feltett kérdésemmel kapcsolatba legyen szíves mindenképpen reagáljon privátba erre az elküldött válaszomra.


Ön ezt Válaszolta:


Ha a ledolgozott napok számával szorzom a napi minimálbérrel (adott évre),akkor megkapom a rám vonatkozó keretösszeget.


Ezt úgy érti,hogy a 6hónap alatt ledolgozott 90napot szorzom a napi minimálbérrel vagyis az órabérrel,vagy úgy érti,hogy mivel így egy hónapba 15napot lehet dolgozni és ezt szorzom a napi minimálbérrel vagyis az órabérrel?


Legyen szíves ezt számítást egyszerűbben megfogalmazni.


- hogy érti a a ledolgozott napok számát

- mennyi a napi minimálbér(órabér?)

- ha megkapom a szorzat eredményét(keretösszeg)mennyi az a keretösszeg ami után nem kell adót fizetni és honnan tudom meg,hogy túlléptem e a keretösszeget vagy nem léptem túl?


Legyen szíves mindenképp válaszoljon erre és ha megkérhetném a számítást legyen szíves levezetni egyszerű módon.Előre is köszönöm szépen válaszát.

2014. szept. 11. 18:12
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy, hogy hány hónap alatt dolgozod le a 90 napot.

Az EFOból adódóan ez minimum 6 hónap, de le lehet akár 12 hónap alatt is dolgozni.


A napi minimálbér nem egyenlő az órabérrel.

A minimálbérnek van törvény által megszabott havi, heti, napi és óra összege.


"- hogy érti a a ledolgozott napok számát"

Hány napot dolgoztál ebben az évben (2014-ben) (amikre be voltál jelentve alkalmival)


"- mennyi a napi minimálbér(órabér?)"

A minimálbér napi összege 4.670.- forint (az órabéré 584 forint, de ez alkalmi adózásánál nem számít, mert nem órákat kell vizsgálni, hanem napokat)


"- ha megkapom a szorzat eredményét(keretösszeg)mennyi az a keretösszeg ami után nem kell adót fizetni és honnan tudom meg,hogy túlléptem e a keretösszeget vagy nem léptem túl?"

A keretösszeg attól függ, hány napot dolgoztál az évben alkalmival.

Ha 90 napot, akkor 90*4670=420.300.- forint

Ha csak 10 napot dolgoztál volna, akkor 10*4670=46.700.- forint lenne.

Azt, hogy túllépted-e a keretösszeget úgy tudod meg, hogy összeadod az alkalmis béredet és megnézed, hogy az így kapott összeg meghaladja-e a mentesített összeget.

Ha pl. 90 nap alkalmid volt, akkor többet kaptál-e, mint 420.300.- forint.

Ha csak 10 napra voltál bejelentve alkalmira, akkor többet kaptál-e, mint 46.700.- forint.


Ha többet kaptál, akkor be kell vallanod és adóznod kell a keretösszeg fölötti rész után.


Ha megírod, hogy hány nap voltál bejelentve és mennyit kaptál (hivatalosan, papíron) összesen, akkor kiszámoljuk neked, hogy kell-e majd adót fizetned és ha igen, akkor mennyit.

2014. szept. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!