Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tb tartozásom van, szerintetek...

Tb tartozásom van, szerintetek van rá esély hogy elengedik, vagy ne is próbálkozzak ezzel?

Figyelt kérdés
lakás, kocsi nincs a nevemen, papiron nincs semmim, viszont van munkahelyem ahol minimálbért keresek, és a szüleimel élek, szerintetek érdemes kérni hogy engedjék el? Vagy úgyis azt fogják mondani h fizessek mivel van jövedelmem? Szerintetek?

#esély #tartozás #TB #elengedése
2014. szept. 15. 23:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Mivel van jovedelmed, tudsz TB-t is fizetni. Lakasra nem kell koltened, mivel a szuleiddel elsz, ugyhogy annal inkabb marad penzed a tartozast kifizetni.
2014. szept. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
hát igen, valszeg ezt ők is igy gondolják majd, és am ha nem lenne munkám akkor elengednék? Csak kiváncsiságból kérdezem!
2014. szept. 15. 23:23
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Nem engedik el. A TB-t fizetni kell! Ha van munkád, vonják a béredből, ha nincs fizetned KELL. Ez nem választás kérdése. Ha sok a tartozásod, kérhetsz részletfizetést.
2014. szept. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Mivel van most jövedelmed, bármilyen adótartozás jellegű tartozást le tudnak belőle tiltani, és ezt meg is teszi a NAV. Természetesen arra az időszakra, amikor van munkád, nem kell külön TB-t fizetni, de ha korábban tartozást halmoztál fel, ki kell valahogy egyenlíteni. Nem fogják elengedni, legfeljebb részletfizetést kaphatsz, ha nyitott vagy az együttműködésre.
2014. szept. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
57%

Ez a Tb meg, egyszerű én évek óta külföldön dolgozok erre otthon tb tartozásom lett tavaly elintéztem kifizettem de akkordját mondták nem vagyok a rendszerbe nyilván tartva erre megint van állítólag tartozásom a Tb -nél


Ki érti ezt?

2014. szept. 16. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Mivel be kéne jelenteni, hogy elhagyod az országot, és külföldön dolgozol...

Ilyen esetben fizetni sem kell egyáltalán a TB-t, és még utólag is intézhető, hogy ne kelljen kifizetni, max. egy kis mulasztási bírságot kapsz. De ha te mégis kifizetted, anélkül, hogy bármiről is szólnál a NAV-nak, akkor a te bajod, életed végéig kapni fogod így a felszólítást.

2014. szept. 16. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Kaptál levelet a NAV-tól? Vagy csak tudod, hogy nem fizetted a tb-t
2014. szept. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
kaptam levelet sajnos, és ha nem lenne jövedelmem, akkor se engednék el?
2014. szept. 16. 13:11
 9/12 anonim ***** válasza:
57%

Igen; kellene fizetned. DE: na felmerüléskor nem rendezed, akkor halmozódik a be nem fizetett időszakokra egy egyéni nyilvántartási számlán (TBszámod alapján) - amin a felhalmozott befizetéseidet egyébként lehetetlen nyilvántartani :P (mert speciális; csak a hiány mutatható ki rajta egyénileg, a befizetések összege nem :P ).


Ha nincs éppen jövedelmed és/vagy nem szánod rá a pénzed és ők nem tudják valamiből vonni, akkor halmozódik (nem fog rád törni a TEK miatta, nyugi).

2014. szept. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%
És mi áll a levélben? Csekket is kaptál?
2014. szept. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!