Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A NAV ilyen esetben szokott...

A NAV ilyen esetben szokott elengedi illeték, illetve pótléktartozást?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, egy távoli rokon halála következtében 2 ingatlanból örököltem egy-egy kisebb tulajdonrészt. Az ingatlanokat csak ügyvédi közbenjárással lehetne eladni, és a forgalmi értékük is nagyon alacsony. A NAV tegnap küldött nekem levelet, hogy 140.000 illeték és 20.000 forint pótléktartozásom van. Szeptember 5-én anyukámat 14 év után elbocsátották a munkahelyéről, így jelenleg munkanélküli. Én 80.000 forintot keresek, ebből próbálunk ketten megélni. Sok tartozásunk és elmaradásunk van, amiket részletekben kell fizetnünk. Édesanyám utolsó fizetését éljük fel - végkielégítést nem kapott, mert fegyelmivel küldték el -, jövő hónapban nem tudjuk mi lesz. Ezeket a dolgokat mind leírtam a NAV-nak. Mekkora eséllyel engednek el az összegből? Azt írtam, hogy egy részét kérném elengedni és a fennmaradó összegre pedig részletet.

2014. szept. 16. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Elküldted már?
2014. szept. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, ma reggel.
2014. szept. 16. 15:27
 3/5 A kérdező kommentje:
Kitöltöttem a nav oldalán található adatlapot is fizetési könnyítés ügyében.
2014. szept. 16. 15:28
 4/5 anonim ***** válasza:
A NAV-nál sem ritka, hogy mindkettőt megadják, így - szerintem - 99% az esélye annak, hogy ilyen körülmények mellett megkapod. Várd ki türelemmel!
2014. szept. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszod!
2014. szept. 16. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!